Pelin’i 11 Kurşunla Öldürmüştü, İfadesi Ortaya Çıktı: ‘Evlenmek İçin Tanımak İstedim’

Bursa’da Pelin Sezer’i tabanca ile 11 el ateş ederek öldüren Mehmet Mehdi Okulevi’nin polise verdiği tabir ortaya çıktı.

Sezer ile evlenmek istediğini fakat genç olduğu için vazgeçtiğini öne süren Okulevi, “Olay günü tekrar benden altın yüzük ve para istedi. Ben de almayı reddetim. Tartışmaya başladık. Pelin, bıçakla benim üzerime saldırdı. Ben de yanımdaki tabancamı çıkarıp, Pelin’e gerçek ateş ettim” dedi.

Olay, 17 Ocak’ta Mustafakemalpaşa ilçesi Selimiye Mahallesi İrfan Kaplan Sokak’ta meydana geldi. Ş.T., dini nikahla birlikte yaşadığını söylediği Pelin Sezer’den haber alamayınca mesken sahibinden yedek anahtarı istedi. Anahtarla konuta giren Ş.T., Sezer’i kanlar içinde yerde yatarken buldu. 

İhbarla gelen sıhhat takımları, Sezer’in hayatını kaybettiğini belirledi. Sezer’in tabanca ile vurularak öldürüldüğü, bedeninin çeşitli yerlerine 11 merminin isabet ettiği tespit edildi. Cinayete ait çalışma başlatan polis, geçen hafta Pelin Sezer ile Ş.T.’nin, Mehmet Mehdi Okulevi ile birlikte Mustafakemalpaşa’dan konut kiraladıklarını, Sezer’in konut sahibine Ş.T.’yi eşi, Okulevi’ni ise babası olarak tanıttığı bilgisine ulaştı.

Ekipler, cinayet şüphelisi Okulevi’nin İstanbul’a gittiğini saptadı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile irtibata geçti. İstanbul’da kızının meskeninde yakalanıp, gözaltına alınan Okulevi, Bursa’ya getirildi. Okulevi, emniyetteki süreçlerinin akabinde dün sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

‘Evlenmek için tanımak istedim’

Emniyetteki sözü ortaya çıkan Mehmet Mehdi Okulevi’nin ‘Pelin ile bir tanıdığım aracılığıyla tanıştım, bana yakın davraıyordu. Evlenmek için tanımak istedim fakat buluşunca çok genç olduğu için evlenmekten vazgeçtim. 12 çocuğum var, Pelin çocuklarım yaşındaydı. Eşimden boşanmıştım. Pelin ve birlikte yaşadığı Ş.T., bir gün beni arayıp, buluşmak istediler. Buluştuğumuzda bana ‘Bize babalık yap, bağımızı koparmayalım’ dediler. Ben de bu teklifi kabul ettim. Daha sonra Pelin, benden daima altın yüzük, bilezik yahut para istiyordu. Olay günü tekrar benden altın yüzük ve para istedi. Ben de almayı reddetim sonra tartışmaya başladık. Pelin, bıçakla benim üzerime saldırdı. Ben de o sırada yanımdaki tabancamı çıkarıp, Pelin’e hakikat ateş ettim. Cinayetten sonra İstanbul’a, kızımın yanına kaçtım. Gece uyurken polisler konuta gelip, beni yataktan kaldırıp, gözaltına aldılar‘ dediği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir