Para Taekwondo Milli Takımı, Avrupa şampiyonu

Paris 2024 Paralimpik Oyunları’na kota puanı da veren ve Fransa’nın Montargis kentinde düzenlenen şampiyonada Türkiye’yi temsil eden 14 atletten 7’si madalya kazandı. K44 kategorisinde yapılan karşılaşmalarda bayanlar 52 kiloda Meryem Betül Çavdar ve 57 kiloda Gamze Gürdal ile erkekler 58 kiloda Ali Can Özcan ile 63 kiloda Mahmut Bozteke Avrupa şampiyonu oldu. Bayanlar 47 kiloda Nurcihan Ekinci gümüş, 65 kiloda Lütfiye Özdağ ile erkekler 70 kiloda Fatih Çelik ise bronz madalyanın sahibi oldu.

Toplamda 4 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya kazanan ay-yıldızlılar 2022 yılının akabinde bir sefer daha kadro halinde Avrupa şampiyonluğunu elde etti.

BAKAN BAK TEBRİK ETTİ

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Fransa’da düzenlenen Avrupa Para Taekwondo Şampiyonası’nda 4’ü altın, 1’i gümüş ve 2’si bronz olmak üzere toplam 7 madalya kazanan Para Taekwondo Ulusal Grubu için tebrik bildirisi yayımladı.

Bakan Dr. Osman Aşkın Bak, tebrik bildirisinde şu sözlere yer verdi:

“Fransa’nın Montargis kentinde yapılan Avrupa Para Taekwondo Şampiyonası’nda 4’ü altın, 1’i gümüş ve 2’si bronz olmak üzere toplam 7 madalya kazanan ve kadro halinde şampiyon olan Para Taekwondo Ulusal Kadromuzu kutluyorum. Ay-yıldızlı bayrağımızın dalgalandırılmasında ve İstiklal Marşımızın dinletilmesinde emeği geçenlere ülkem ve şahsım ismine teşekkür ediyorum. Tertipte gayret ederek madalya alan tüm atletlerimizin muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir