Nureddin Nebati, “Ekonomik Dönüşüm Zirvesi”nin açılış konuşmasını yapacak

Türkiye’nin birinci “Ekonomik Dönüşüm Zirvesi”, “Pandemi sonrası periyotta iktisat paradigmasında dönüşüm ve yükselen ülkeler” ana temasıyla 29 Eylül Perşembe günü İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Zirve, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin açılış konuşmasıyla başlayacak. Tepe kapsamında, dünya genelindeki üst seviye finans ve iktisat yöneticileri, sanayi, ihracat ve istihdam merkezli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, akademisyenler, iktisat muharrirleri, piyasa yemsilcileri bir ortaya gelecek.

Etkinlikte, ‘Türkiye İktisat Modeli’ iştirakçilere tanıtılmaya çalışılacak. Türkiye’nin iç ve dış dinamikleri, jeo-stratejik şartları, Covid-19 salgını ve sonrasında yeni global ekonomik nizamın ortaya çıkarmış olduğu fırsatlar ele alınacak.

Dünyadaki ekonomik gelişmeler, iktisat siyasetleri, global istikrarlar, yatırım, üretim, istihdam, ihracat, büyüme üzere başlıklar davetli akademisyenler tarafından tartışılacak ve fikir alışverişinde bulunulacak.

Zirvede ayrıyeten “Pandemi sonrası periyotta iktisat siyasetlerinde yeni eğilimler”, “Gelişmekte olan ülkeler için yatırım-üretim-ihracat modelinin önemi”, “Yeni devirde altyapı yatırımlarının artan önemi”, “Yeni devirde büyümeyi destekleyici bir finansal mimarinin artan önemi” olmak üzere toplamda 4 panel gerçekleştirilecek.

Zirvenin sonunda yapılacak olan “Yeni Periyotta Kapsayıcı Büyüme Nasıl Sağlanabilir?” oturumuna çevrimiçi iştirak sağlanabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir