Netflix’in reklamlı aboneliğinde her içeriğe erişilemeyecek

Dün 900 binden fazla abone kaybettiğini açıklayan Netflix, berbat gidişe dur diyebilmek için yeni tahlil yolları arıyor. Bu kapsamda Microsoft ile iştirak kurarak yakında reklam içeren bir abonelik tipini sunmaya hazırlanan Netflix, yeni abonelik çeşidinde kullanıcıları şad etmeyecek bir karara imza attı.

Netflix CEO’su Ted Sarandos tarafından yapılan açıklamaya nazaran yeni reklam dayanaklı abonelikte kullanıcılar tam kataloğa erişemeyecek.

Sarandos, yeni aboneliğin reklam içermesinden ötürü stüdyolarla ya vakit alabilecek ya da potansiyel olarak asla gerçekleşmeyecek yeni mutabakatlar yapılmasını gerektirdiğini belirtti. Tüm Netflix özgün sinema ve dizilerinin yeni plan üzerinden erişilebilir olmaya devam edeceğini belirten CEO, mutabakata yapılmayacağı için birçok stüdyonun sinema ve dizilerine erişilemeyeceğini belirtti.

İnsanların görüntü akış platformunda izlediklerinin birçoklarının reklam dayanaklı abonelikte de dahil olmaya devam edeceğini kaydeden yönetici, hâlâ birçok stüdyo ile görüşme halinde oldukları vurguladı. Lakin yeniden de birçok sinema, dizi ve belgesel yeni abonelik tipinde yer almayacak.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir