Melih Saatçı: Beşiktaş şampiyonluğun en büyük adayı olur

Beşiktaş, kendi alanında oynadığı müsabakada Sivasspor’u 3-1 mağlup etti. Spor müellifimiz Melih Saatçı, müsabakayı Cumhuriyet.com.tr için kıymetlendirdi.

İşte Saatçı’nın değerlendirmesi…

“Beşiktaş kendi alanında birinci yarı gösterdiği fevkalade performansla Sivasspor pürüzünü rahat geçti. Muleka ve Werghost ahengi Beşiktaş’a çok katkı verir. Oynadığı futbol ile hiç elbet şu an ligimizin en hazır ekibi Beşiktaş. Kadro takımına baktığımızda çok tesirli oyunculardan heyeti bir grup oldu. Seyirci muheteşemdi.

Beşiktaş ismine Alanyaspor maçının birinci yarısına benzeri, çabucak hemen birebir bir müsabaka izledik. Nkoudou tekrar çok yeterli gayret etti. Sivas kadrosunun sağ tarafını adeta felç etti. Sivas defansı, Beşiktaş ataklarını karşılamada çok ağır kaldı. Ghezzal’ın olmadığı müsabakada Nkoudou arkadaşlarına o denli hoş paslar attı ki Sivas ekibi adeta seyretti.Dele Alli birinci maçında istekli idi.Uyum sağlarsa Beşiktaş’ın dinamosu olur. Sağ tarafta Rosier, sol kanatta Nkoudou tekrar beş yıldızlık oynadı. Her gruba Weghorst üzere santrafor gerekli. Kanatlar âlâ çalışırsa Weghorst çok gol atar. Muleka’yı ön bölgede kaleye daha yakın durum alırsa Beşiktaş Muleka –Weghorst ikilisinden çok gol bulur. Bilhassa 3-1’den sonra Sivas kadrosu oyunu dengelemek istese de, Beşiktaş oyuna ortak olmasına müsaade vermedi. Salih güzel uğraş etti.

Beşiktaş her hafta bu hoş futbolunun üzerine daha da koyabilirse ve de defansı da gerekli ahengi yakalayabilirse şampiyonluğun en büyük adayı olur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir