Marmaris’te sezon Ege Rallisi’yle başlıyor

Ata SEVGİ – AjansCANKA / MUĞLA (İGFA) – Ege Otomobil Spor Kulübü (EOSK) tarafından düzenlenen ve asfalt tabanda koşulacakolan Marmaris Ege Rallisi, 22 Mart Cuma saat 18:00’de Marmaris Atatürk Meydanı’nda merasimle başlayacak, İçmeler Pazaryeri’nde düzenlenecek seyirci özel etabıyla devam edecek.

Yarış takımları 23 Mart Cumartesi günü; 3 etaptan oluşan ve İçmeler, Bördübet, Selimiye rotasını içeren çeşidi tamamlayarak servis alanına dönecekler. Tıpkı tur, öğlenden sonra bir defa daha tekrarlanarak, saat 16:28’de Karayolları servis alanında sona erecek. Yarış takımları, aktifliğin son günü24 Mart Pazar günüde Akyaka, Kıran ve Akbük tarafından etapları birer sefer geçecek. Saat 14:00’ten itibaren Marmaris Atatürk Meydanı’nda yer alan podyumda düzenlenecek ödül merasimi ile Ege Rallisi sona erecek.

ŞAMPİYON YAZICI BASIN MENSUPLARINA RALLİ HEYECANI YAŞATTI

Dört defa Türkiye Ralli Şampiyonu olan, Türkiye Araba Sporları Federasyonu (TOSFED)Onursal Başkanı ve Uluslararası Araba Federasyonu (FIA) Dünya Motor Sporları Kurulu Üyesi Cumhur İttifakı Marmaris Belediye Lider Adayı Serkan YazıcıEge Rallisi öncesi Marmaris Basın Mensuplarıyla, ralli test sürüşü yaptı.

Cesaretli gazetecilerin co pilot olarak katıldığı ve büyük heyecan yaşadığı, yaklaşık 2 kilometrelik ormaniçi yolda off road ralli sonrası Yazıcı yaptığı açıklamada, “Basın mensuplarına bir heyecan yaşatmak istedim.Çünkü onlar da bu seçim sürecinde 60 gündür gerilim yüklü, devamlı siyasetçileri takip ediyorlar. Hem onlar için keyifli vakit olsun istedim. Hem önümüzdeki günlerde yapılacak Ege Rallisi öncesinde, “Bir yarışı çekiyorlar, haber yapıyorlar lakin yarışçılar neler yaşıyor?” yaptıklarını tam bilsinler istedim. Benim için de hoş bir farklılık oldu. İnşallah yarışlar hoş geçer ve Dünya Ralli Şampiyonasını tekrar yine, Marmaris’e getirebiliriz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir