Konya’da ‘rozet’ tartışması: MHP’liler TKP’lilere saldırdı

DUVAR -Türkiye’de milyonlarca seçmen cumhurbaşkanını ve parlamento üyelerini belirlemek için sandık başına gitti. Oy verme süreci sürerken birçok kentten sandıklarda taarruzlar, usulsüzlükler ve engelleme teşebbüsü haberleri geldi.

KONYA’DA MHP’LİLER SALDIRDI

Konya’nın Meram ilçesindeki Konya Lisesi’nde MHP Konya 1. sıra milletvekili adayı Mustafa Kalaycı, oy kullanmaya geldiği esnada yanında MHP ve Ülkü Ocakları rozetleri bulunan şahıslara ikazda bulunuldu.

Sol’un haberine nazaran seçmenlerden gelen rozet ikazından sonra rozetli bireylerden birkaçı insanlara hakaret etti. TKP müşahitleri duruma müdahil olarak rastgele bir siyasi oluşumun simgesini takmanın yasak olduğunu vurguladı. Ülkü Ocakları ve MHP üyesi olduğunu söyleyen şahıslar müşahitlerin üzerine yürüdü ve tehditte bulundu. Argümana nazaran, etraftaki polisler ise duruma müdahale etmedi. Olay seçmenlerin de ortaya girmesiyle son buldu. TKP’li hukukçular olaydan çabucak sonra tutanak tutarak MHP ve Ülkü Ocakları üyeleri ile okulda vazifeli olan kolluk kuvvetleri hakkında şikayette bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir