Kocasını öldüren kadının cezası belli oldu

Eyüpsultan’da, 22 Eylül 2021 günü boşanma etabındaki eşi Ahmet Özdemir’i, kendisini darp ettiği esnada bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan Nuran Özdemir hakkında karar açıklandı. İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasında tutuklu sanık Nuran Özdemir ile müştekiler Senem Erol ve Kadir Özdemir hazır bulundu. Duruşmaya taraf avukatları da katıldı. Duruşmada kelam verilen maktulün annesi Senem Erol “Sanıktan şikayetçiyim. Benim çocuğum taammüden öldürülmüştür. Çocuğumu çağırdı kapının ağzında bekledi, bıçağı vurdu” dedi.

Sanık avukatı ise maktulün gecenin bir yarısı alkollü formda meskene geldiğini söyleyerek, “Sanık maktulü âlâ niyetli halde konuta almıştır. Sanık maktule kendini bırakması için yalvarmıştır. Anlık gelişen bir olaydır. Sanık maksat gözetmemiştir. Sanığın beraatini istiyoruz. Olay yasal müdafaadır” dedi.

Sanık Nuran Özdemir ise son kelamında “Gerçekten öldürmek istemedim. Asla o denli bir niyetim yoktu. Planlı bir halde yapılan hiçbir şey yoktur” dedi.

“KASTEN DEĞİL”

Sanığın son kelamlarının akabinde kararını açıklayan mahkeme, Özdemir’in ‘haksız tahrik altında eşi taammüden öldürme’ cürmünden uygun hal indirimi uygulanarak 17 yıl 6 ay mahpusla cezalandırılmasına karar verdi.

Sanık kendisine verilen cezayı duyduktan sonra duruşma salonunda mahkeme heyetine “Ben kabul etmiyorum taammüden değil gerçekten” dedi. Mahkeme lideri ise sanığa cezaya karşı 7 gün içinde itiraz hakkı olduğunu söyledi.

İDDİANAMEDEN

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 22 Eylül 2021 gecesi Ahmet Özdemir’in arkadaşı ile birlikte, Nuran Özdemir ve çocuklarının yaşadığı meskenin önüne geldiği, arkadaşının otomobilde beklediği ve maktul Özdemir’in otomobilden inerek şüphelinin meskeninin kapısına gidip bağırarak ve hakaretlerde bulunarak kapıyı yumruklamaya başladığı belirtilmişti. Nuran Özdemir’in kapıyı açtığı ve Ahmet Özdemir ile tartışmaya başladığının anlatıldığı iddianamede, maktul Ahmet Özdemir’in sanık Nuran’a eliyle vurduğu ve hakaret etmeye devam ettiği aktarılmıştı. İddianamede, tartışma esnasında Nuran Özdemir’in meskenin girişinde bulunan küçük buzdolabının üzerindeki bıçağı alarak Ahmet Özdemir’i sol göğsünden yaraladığı ve olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırılan Ahmet Özdemir’in hayatını kaybettiği kaydedilmişti. İddianamede, kuşkulu Nuran Özdemir’in ‘kasten öldürme’ kabahatinden haksız tahrik indirimi uygulanarak 12 yıldan 18 yıla kadar mahpusla cezalandırılması talep edilmişi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir