Kocaeli Büyükşehir Belediyesi personeline eğitim

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bir yandan kentte yaşayanlara hizmet üretirken bir yandan işçisinin eğitim ve gelişimine katkı sunacak çalışmalar yapıyor. Büyükşehir işçisi aldığı eğitimlerle Kocaeli halkına daha düzgün ve süratli hizmet verme kabiliyetine ulaşıyor. Bu kapsamda İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından Büyükşehir’in ilgili çalışanına tertipli olarak eğitim programları düzenleniyor. Son olarak “Doğrudan Temin Uygulaması ve Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar” ve “Teknik Şartname ve İhale Dokümanı Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar” eğitimleri Belediye Meclis Salonunda eğitmen Ümit Arslan tarafından gerçekleştirildi.

AMAÇ MESLEKSEL DONANIMI ARTIRMAK

Personelin mesleksel donanımını artırmak ve gelişimine katkı sağlamak hedefiyle düzenlenen hizmet içi eğitimde, “Doğrudan Temin Süreci, Onay Dokümanı, Fiyat Araştırmasının Yapılması, En Uygun Bedelin Tespiti, İhale Yetkilisinin Onayı, Düzenlenmesi Gerekli Görülmüşse Kontrat, Alımın Gerçekleştirilmesi, Fatura vb. Dokümanların Onay Dokümanına Eklenmesi; Hangi Cins Gereksinimler Direkt Temine Edilebilir?’’ Teknik Şartname Hazırlanması, Piyasa Araştırması, İhale Onay Evrakı, Ekonomik Açıdan En Avantajlı Teklifin Tespiti, Direkt Temin Onay Evrakı, Muayene Kabul Kurulu Kurulması, Gereç Süreksiz Alındı Dokümanı, Muayene Kabul Evrakı, 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu Kapsamında İhale Süreci ve İşleyişi, Direkt Temin Metoduyla Alakalı Olarak Dikkat Edilmesi Gereken Konular ve Örnekleri’’ üzere eğitim içeriğine yönelik detaylı ve lokal idare kapsamında pek çok örneğe yer verilerek iştirakçilere transferde bulunuldu.

303 İŞÇİ KATILDI

Büyükşehir çalışanının ağır ilgi gösterildiği eğitimlere 2 gün mühletince toplamda 303 işçi iştirak sağladı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Marmara Belediyeler Birliği iş birliğiyle düzenlenen eğitimde, kamuda aktif bir satın alma sürecinin geliştirilmesi ile dinamik bir yapıya sahip olan ilgili kanunların yeni hallerinin takibinin ehemmiyeti, değişen ve gelişen uygulamalara süratlice ahenk sağlanması ile mümkün olabileceği vurgulandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir