Kahramanmaraşlılardan Ali Dağı macerası

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Son olarak Ali Dağı 360 Yeşil Alanda 2. Kahramanmaraşlılar Kültür ve Sanat Şenliğine konut sahipliği yapan Talas Belediye Lideri Mustafa Yalçın, merkezin gece gündüz hafta içi hafta dışı herkese kapılarının açık olduğunu söyledi.

“BURADA HERKES KENDİNİ BULABİLİR”

Festival kapsamında Kahramanmaraş belediyeleri ile Kayseri’deki birtakım ilçe belediyelerinin yöresel eserlerden oyunlara kadar çeşitli kültürel faaliyetlerini tanıttığı alanla ilgili açıklamalarda bulunan Lider Yalçın, “Ali Dağı 360 tesislerindeyiz. Ali Dağı kendi başına bir rehabilitasyon merkezi. Akşamları gündüzleri özellikle hafta sonları burası dolup taşıyor. Beşerler kendi imkanlarıyla eğlenip rehabilite oldukları üzere tıpkı vakitte kimi istekli kültür teşekküllerinin programlarıyla da çok hoş bir ortaya geliyorlar. Bugün de Kayseri Kahramanmaraşlılar Derneğinin bir programı var. Sayın bakanlarımız, milletvekillerimiz, devlet adamlarımız buradaydılar. Gördüğünüz üzere hem insan olarak Kayseri’de yaşayan Kahramanmaraşlılar çok kalabalık oluşturdu. Burası bizim konut sahipliğimizde hazırlanan bir program lakin 7/24 dolup taşan bir yer. Biz konut sahipliği yapmaktan memnunuz. Herkese açığız. Herkes burada kendine nazaran bir cümbüş ve dinlence yeri olarak kullanabilir.” dedi.

“AYNI LİSANI DEĞİL BİREBİR DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞIR”

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Mehmet Özhaseki ise hususla ilgili “Kayserimizin merkez nüfusu son yıllarda bayağı arttı. Ben 1994 yılında belediye lideri olduğumda Kayseri’nin merkez nüfusu 421 bindi. Artık 1 milyon 250 bin. Bunun bir kısmı Kayseri’nin ilçelerinden gelen hemşehrilerimiz. Bir kısmı da etrafımızdaki vilayetlerimizden gelen hemşerilerimizden oluşuyor. O denli hoş bir ortam verdi ki Cenabı Hakk, Kayseri’nin kültürüne sahip, Kayseri’deki üzere ulusal bedellere çok saygılı, dinine düşkün, bayrağına saygılı, vatanın ve milletin parçalanamaz bütünlüğü konusunda hiç ihtilafı olmayan Kahramanmaraş üzere, Nevşehir üzere, Sivas üzere vilayetlerimizden de buraya hemşehrilerimiz geliyor. Bundan son derece memnunuz. Hele ki geldiler diye dua ediyoruz. Buradaki hemşehrilerimizin hiçbirinin bizden farkı yok. Doğum yeri Allah’ın takdiri fakat yaşadığımız ortamda biz tıpkı hisleri paylaştığımız için son derece memnunuz. Hz. Mevlana’nın hoş bir kelamı var. Tıpkı lisanı konuşanlar değil birebir duyguyu paylaşanlar anlaşırlar. Biz de daima tıpkı duyguyu paylaşıyoruz.” sözlerini kullandı.

Festival kapsamında alanı dolduran vatandaşlar, birbirinden eğlenceli oyunlarla da unutulmaz bir hafta sonu yaşadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir