İyileşmesi için umut doğmuştu, hayata veda etti

Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde Diyarbakırlı bir ailenin 8 çocuğundan biri olan 29 yaşındaki Ümit Aktepe büyük abisinin yanında şoför olarak çalışırken böbreklerinin iflas etmesi sonucu annesinden nakledilen böbrekle yeniden hayata tutundu.

10 AY ÖNCE ANNESİ HAYATINI KAYBETTİ

Anne oğul böbrek naklinden sonra gayet sağlıklı bir durumdayken nakilden bir yıl sonra teşhis konulamayan bir rahatsızlıktan annesini kaybeden Ümit Aktepe, 10 ay sonra annesini ölüme götüren rahatsızlığın belirtilerini göstererek yatağa mahkum kaldı.

BK VİRÜS TEŞHİSİ KOYULDU

Bu süre zarfında kardeşinin bütün bakımını üstlenen abi Ahmet Aktepe’nin girişimleriyle Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi yoğun bakımda yaklaşık 2 aydır hastalığıyla ilgili yapılan araştırmalarda Ümit Aktepe’nin nadir görülen bir hastalık olan BK Virüs nedeniyle rahatsızlandığı tespit edildi.

TEDAVİYE BAŞLAYAMADAN HAYATINI KAYBETTİ

Kardeşine teşhis konulmasının ardından hastalığın tedavisinin yapıldığı tek hastane olan Hacettepe Üniversitesi Hastaneleriyle temasa geçen abi Ahmet Aktepe, kardeşinin sağlığına kavuşabilmesi için bir umut olduğunu belirterek yetkililerden yardım istemişti. Ümit Aktepe’nin bu sabah erken saatte hayatını kaybettiği öğrenildi. Ümit Aktepe’nin cenazesinin defnedilmek üzere memleketi olan Diyarbakır’a gönderildiği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir