İYİ Partili Poyraz: İktidar yine Meral Akşener’in izinde

İYİ Parti, iktidarın okullarda 5 milyon öğrenciye ulaşacağını duyurduğu “ücretsiz yemek” uygulamasıyla ilgili açıklamada bulundu. İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Şiddetli birinci sefer 2021’de Meral Akşener tarafından açıklanan, öğrencilere fiyatsız kahvaltı ve öğlen yemeği dağıtma projesinin, ülke sathında büyük ilgi ve dayanak gördüğünü, YETERLİ Parti’nin Antalya – Demre Belediyesi’nden başlattığı pilot uygulamanın, siyasi iktidar tarafından gerekçesiz iptal edilerek engellendiğini hatırlattı.

“VESİLE OLMAKTAN MEMNUNİYET DUYUYORUZ”

Seçime giderken iktidarın fiyatsız yemek verilecek öğrenci sayısının 5 milyona yükseltileceğini duyurmasını kıymetlendiren Güçlü, “Öncelikle “1.8 milyon öğrenciye yemek verdik” tabiri gerçeği yansıtmamaktadır. Zira zati taşımalı eğitimdeki 1 milyon 248 bin ve yatılı okullarda 400 bin olmak üzere, toplam 1 milyon 648 bin öğrenciye yemek verilmek zorundaydı” dedi.

“Elbette evlatlarımızın yararına olan adımlara vesile olmaktan memnuniyet duyuyoruz! Varsın bizden proje almaya devam etsinler” sözlerini kullanan Güçlü, “Ancak buradan bir defa daha ilan ediyoruz ki; bu yetmez! İYİ Parti iktidarında tüm öğrencilerimize fiyatsız kahvaltı ve öğlen yemeğini birlikte biz sunacağız. Onlar her şeyin en uygununu hak ediyor” halinde konuştu.

“İKTİDAR TEKRAR MERAL AKŞENER’İN İZİNDE”

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fiyatsız yemek uygulamasını duyurduğu toplumsal medya paylaşımına cevaben şunları söyledi:

“”Millete başbakan yakışır” derken işte tam da bunu kastediyorduk. Çocuklarımızın gelişimi ve beslenmesi için “Rüzgar Gülü” projesini miri maldır alın kullanın diyerek her fırsatta lisana getiren Meral Akşener sayesinde iktidar tekrar Meral Akşener ve GÜZEL Parti’nin izinde…”

ERDOĞAN DUYURDU

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “1,8 milyon öğrenciye fiyatsız olarak verdiğimiz yemek uygulamasını çok yakında 5 milyon öğrenciye çıkarıyoruz. İnşallah 6 Şubat prestijiyle okul öncesi eğitimde yer alan tüm yavrularımıza yemek takviyesinde bulunacak, böylelikle ailelerimizin omuzlarından bir yükü daha almış olacağız” açıklamasını yapmıştı.

İYİ PARTİ’NİN RÜZGAR GÜLÜ PROJESİ

İYİ Parti’nin derin yoksullukla çaba planı kapsamında hazırladığı Rüzgar Gülü Projesi’nin tanıtımı birinci olarak 2021 yılında yapılmıştı. Projenin pilot uygulaması olarak belirlenen Antalya’nın Demre ilçesinde ÂLÂ Partili ilçe belediyesi tarafından okullarda hayata geçirilmişti. Fakat Demre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü proje protokolünü iptal etmişti. Akşener, bir açıklamasında “Rüzgargülü ile okul çağındaki çocuklarımızın eşit, sağlıklı ve fiyatsız beslenmesini sağlayacağız. İstihdam ve eser gereksinimiyle çocuklardan büyüklere, çiftçiden üreticiye, dağıtımcıdan her yere, herkes kazanacak. Türkiye eşitlenecek, eşitlendikçe büyüyecek” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir