İYİ Parti, Konya milletvekili aday adaylarını tanıttı

KONYA – DÜZGÜN Parti’de 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde 28’inci devir milletvekilliği için aday adaylığı müracaat mühleti tamamlandı. GÜZEL Parti’den milletvekili adayı seçilmek için başvuran sayısı, ülke genelinde 3 bin 379 olarak açıklandı. Konya’dan ise GÜZEL Parti’ye 52 aday adayı başvurusu gerçekleşti.

FAHRETTİN YOKUŞ: SEÇİMLERDEN TARİHİ ZAFERLE AYRILACAĞIZ

İYİ Parti Konya Vilayet Başkanlığı bir otelde düzenlediği program ile Konya Milletvekili Aday Adaylarını tanıttı. Aday tanıtım toplantısında konuşan GÜZEL Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, seçimlere hazır olduklarını söz etti.

14 Mayıs seçimlerinde AK Parti’nin “tarihi bir hezimet alacağını” belirten Yokuş, şunları söyledi:

“İYİ Parti çok güç kurallar altında kuruldu. Genel Liderimiz birinci bu yola çıktığında yolunun nasıl kesilmeye çalışıldığını hepimiz gördük. Ancak verdiğimiz uğraşların akabinde partimiz şu an Türk siyasetine istikamet veren bir parti haline geldi. Artık Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve milletvekili adaylarımızla 14 Mayıs seçimlerinden tarihi bir zaferle ayrılacağız. İYİ’ler gelecek ülkeye refah ve huzur gelecek.”

KARAMAN: SİYASETİ HİÇ DÜŞÜNMEDİM FAKAT KAİDELER O DENLİ BİR NOKTAYA GETİRDİ Kİ…

İYİ Parti’den Konya Milletvekili Aday Adayı olan eski futbolcu ve teknik yönetici Ünal Karaman ise, siyasete girmeyi hiç düşünmediğini lakin kaidelerin kendisini zorladığını söyledi.

Karaman, “Siyasete atılacağımı hiç varsayım etmemiştim. Fakat bazen koşullar o denli bir noktaya getirir ki bir noktadan sonra diyorsunuz ki, ‘Yeter, evvel insanlığa, toprağıma, milletime, vatanıma, bayrağıma bir şey yapmak zorundayım’ sorumluluğu hissediyorsunuz. O sorumluluk şuuru içerisinde doğduğum cet topraklarında kıymetli gönül dostlarıyla bir yola girdik. Yaradan yolumuzu açık etsin. Sizlerin takviyesiyle evvel kentimize sonra ülkemize hizmet etmeyi Allah bizlere nasip etsin” dedi.

Konuşmaların akabinde YETERLİ Parti Konya Milletvekili adayları tek tek tanıtıldı. Konya’da UYGUN Parti’den Milletvekili aday adaylığı için müracaatta bulunan isimler şöyle:

Adnan Ayyıldız, Ahmet Öztürk, Ali Koç, Ali İtina, Burak Civcik, Büşra Ünlüer, Emrah Ceyhan, Emrah Gökmen, Ertuğrulhan Erşanlı, Esra Totan, Fahrettin Yokuş, Faruk Demir, Fatma Yiğit, Hasan Hüseyin Hadimli, İbrahim Çalışkan, İbrahim Yavuz Zarifoğlu, İbrahim Yılmaz Bahçeci, İsmail Afşar, Mehmet Coşkun, Mehmet Ali Önal, Mehmet Emin Altunel, Muammer Çağlayan, Münif İzbudak, Mustafa Sarıtaş, Mustafa İnci, Mustafa Rıdvan Peker, Mustafa Sırrı Demirel, Nurdoğan Okur, Nuri Ünalan, Oğuz Şimşek, Osman Fedai, Özcan Yıldız Aksoy, Rafet Gülşen, Rana Erarslan, Selçuk Uysal, Selin Tozoğlu, Sema Vadi, Sevil Sargın, Sibel Aydın, Süleyman Sezer, Süleyman Şenol, Süleyman Uysal, Tolunay Özçelik, Tunç Polat, Ünal Karaman, Yakup Türkoğlu, Yaşar Yaman, Yıldırım Şapçı, Yüksel Temur, Yüksel Bahri Özkardeş, Zuhal Ehliz, Zuhal Çiftkaya. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir