İtiraz edecekler! 2 dönem transfer yasağı alan Giresunspor Başkanından zehir zemberek sözler

Spor Toto Muhteşem Lig takımlarından Bitexen Giresunspor‘un lideri Nahid Ramazan Yamak, transfer yasağı hasebiyle mevcut kadrosu korumak istikametinde adımlar attıklarını söyledi. Yamak, Çotanak Spor Kompleksi’nde düzenlediği basın toplantısında, FIFA’da devam eden davalar da olmak üzere şu anda kulübün 271 milyon lira borcu olduğunu belirtti.

“YASAĞIMIZ VAR”

Transfer yasağına da değinen Yanak, “Kulüp orta periyotta transfer yapamadı, bu sene sonunda da transfer yapamayacağız, yani biz transfer tahtasını açtırsak dahi transfer yapma bahtımız yok zira yasağımız var. Mevcut ekibi korumak istikametinde de adımları attık. Campuzano’nun mukaveleyi feshetme durumu vardı. Aslında oyuncuya önemli de teklif gelmişti ve oyuncumuzun da alacağını bırakarak gitme durumu vardı. Ayrıyeten kulübe gelir getirerek gitme imkanı vardı. Aşağı üst 600 bin avro civarında kulübe yarar sağlayabilirdik. Fakat büyük fotoğrafa baktığınızda ayrılma imkanımızın olmadığını gördük ve Campuzano’nun ödemesini yaptık.” sözlerini kullandı.

“GİRESUNSPOR KİMSEYİ SATMAYACAK”

Radyospor’a konuşan Yamak, “Giresunspor şu anda kimseyi satmayacak. Bazıları de bizim futbolcularımızı alıp öbür ekiplere götürmek tarafında çalışmalar yapmış, bunların da karşısındayız. Bütün futbolcularımızla kontrat uzatabildiğimiz kadarını uzatıp bir dahaki dönem bu grupla devam edeceğiz.” diye konuştu. Yamak, kadrodaki oyuncuların çok karakterli olduğunu kaydederek, “Bajic’in 350 bin avro civarında alacağı var, ‘Ben sizi mutlaka FIFA’ya vermem, sizinle bir arada, daima birlikte savaşacağım.’ dedi. Olağan bunlar da insanı çok duygulandırıyor. Kaptanımız Onurcan Piri, Perez, tüm futbolculardan Allah razı olsun.” sözlerini kullandı.

“İTİRAZ EDECEĞİZ”

Başkan Yamak, bir gazetecinin TFF’nin ligden çekilen gruplardan transfer edilecek yabancı oyuncuların oynaması koşuluyla kontenjan kuralını 9+2 olarak güncellemesine ait sorusuna, “Biz maalesef Giresunspor olarak alana 3 Türk, 8 de yabancı oyuncuyla çıkabiliyoruz. Lakin bu durumdan ötürü öbür kadrolar 2 Türk, 9 yabancı oyuncuyla çıkabiliyorlar. Bu acayip bir haksız rekabet, bizim için de dezavantaj, çabucak önümüzdeki haftadan geç olmamak kaydıyla buna itiraz edeceğiz.” karşılığını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir