İstanbul Valiliği’nden polisin ateş etmesi sonucu ölen 18 yaşındaki gençle ilgili açıklama: 2 polis gözaltına alındı

İstanbul Valiliği, Beyoğlu’nda ‘silahlı gasp’ cürmü nedeniyle şüphelileri engellemeye çalışırken, bir polisin o sırada orada bulunan 18 yaşındaki genci vurması ve hayatını kaybetmesine ait açıklama yaptı. Valilik, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını ve 2 polis memurunun gözaltına alındığını kaydetti. 

İstanbul Valiliği Beyoğlu’nda yaşanan olaya ait şu açıklamayı yaptı:

“11.12.2022 günü saat 20.30 sıralarında Beyoğlu ilçemiz Kaptanpaşa Mahallesinde meydana gelen olayda; Vilayetimizde (7) farklı “Silahlı Gasp” hatası nedeniyle takip edilen 2 şüpheliye,  kullandıkları çalıntı ve plakasız motosikletlerle kaçmaya çalışırken mani olmak hedefiyle güvenlik görevlimiz tarafından silahla ateş edilmiştir. O esnada yaya olarak olay mahallinde bulunan Z.E.Y. (18) isimli vatandaşımız, güvenlik görevlimizce silahla açılan ateş sonucu kazaen yaralanmıştır. Yaralı vatandaşımız, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere karşın maalesef hayatını kaybetmiştir. Hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabır ve başsağlığı dileriz. 

Konuyla ilgili isimli ve idari soruşturma başlatılmış olup, kimlikleri tespit edilen B.P. (19) ve S.Ç. (27) isimli kuşkulu şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Ayrıyeten; olaya karışan 2 Polis Memuru, Cumhuriyet Savcısı talimatıyla gözaltına alınmıştır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir