İmam hatip kelamlarıyla reaksiyon çeken Gülşen’in sözü

Ünlü müzikçinin Gülşen’in bir konserinde kullandığı “İmam hatipte okumuş daha evvel kendisi, sapıklığı oradan geliyor.” ifadeleri nedeniyle gündemde.

Büyük reaksiyon çeken ünlü müzikçi gün içinde gözaltına alındı.

Tutuklama talep edildi

Gülşen savcılıkta tabir verdikten sonra tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edildi.

Gülşen’in verdiği sözde ayrıntılar ortaya çıktı.

“Aramızda aptal, salak sapık olarak şakalaşırız”

Suçlamaları reddeden Gülşen, tabirinde şu halde konuştu:

“Benim takımımda klavye müzisyeni olarak çalışan Miraç isimli arkadaşımın lakabı imamdır. Ayrıyeten arkadaşlarla kendi ortamızda aptal, salak sapık olarak şakalaşırız. Talihsizlik olarak bu iki söz bir ortaya gelmiştir. Arkadaşımız imam hatipte okumuştur.

Bu diyalog konserin hatırlamadığım bir etabında muhtemelen bir müzik ortasında Miraç ile ortamızda geçen bir konuşmadır.

“Seni imam taşısın”

Ben orkestrama hitaben ‘beni seyircilerimin ortasına omuzlarınızda taşıyın demem üzerine’ bana orkestra ortasından ‘seni imam taşısın’ biçiminde karşılık gelince bahse husus konuşma Miraç ile ortamızda geçti.

Bu konuşma konsere katılanlara ya da medyaya hitaben yaptığım bir konuşma değildir. Ben ülkesini seven fırsat eşitliğine inan, kimseyi ayırıp örselemeyen bir sanatçıyım.

“Atılı suçlamaları kabul etmiyorum”

Bu kısa imaj aylar sonra kim tarafından ne maksatla servis edildi bilemiyorum. Lakin provokatif maksatlı servis edildiğini düşünüyorum.

Ben imamhatiplileri ya da ülkemizin bir kısmını kötülemek onlara hakaret etmek maksadıyla asla bu konuşmayı yapmadım. Atılı suçlamaları kabul etmiyorum. Kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmesini talep ediyorum.”


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir