Fransa’da Kylian Mbappe krizi!

Fransa Futbol Federasyonu’nda kara bulutlar dağılmak bilmiyor… Federasyon Lideri Noel La Graet hakkındaki cinsel taciz savları üzerine başlatılan soruşturmanın yankıları sürerken, bu kere Kylian Mbappe krizi patlak verdi.

Paris Saint Germain’de forma giyen yıldız oyuncu, imaj hakları üzerindeki uyuşmazlık nedeniyle KFC’nin Fransa Ulusal Kadrosu oyuncularıyla düzenlediği kampanyaya katılmadı. Teknik yönetici Didier Deschamps, Mbappe’nin odağında olduğu krizin büyütülmemesini isterken, hususla ilgili olarak KFC firmasından çok sert bir açıklama geldi.

Milli grup da makûs durumda

KFC Fransa Lider Yardımcısı Alain Beral, Sport Business Club’a verdiği demeçte şunları söyledi: “Fransa Futbol Federasyonu’nun paraya gereksinimi var ve KFC, ödediğimiz şeyin bir imajına sahip olmak için ödeme yapmayı kabul ediyor. Federasyon ile her seferinde en az dört oyuncuyla birlikte ortak bir imaj oluşturmaya kararlıyız. Ödemeyi durduracağız.” Fransa Futbol Federasyonu ayrıyeten, ulusal grubun Uluslar Ligi’ndeki başarısızlığı nedeniyle de güç günler yaşıyor. Birinci 4 maçından galibiyet çıkaramayan Fransa’nın B Ligi’ne düşme tehlikesi bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir