Finans Devi, Bu Metaverse Coin’e Yüklü Yatırım Yaptı!

Popüler metaverse coin SAND’in arkasındaki The Sandbox’ın kurucusu Animoca Brands, milyon dolarlık yatırım aldı. İşte detaylar…

Metaverse coin ekosisteminde dev yatırım

Hong Kong Blockchain yatırım şirketi Animoca Brands’in Japon birimi Animoca Brands KK Cuma günü, dünyanın en büyük ikinci finans grubu Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) ve ana Animoca Brands’tan 45 milyon ABD doları topladığını söyledi. Bir basın açıklamasına göre, MUFG ve Animoca Brands’in her biri 22,5 milyon dolar yatırım yaparak Animoca Brands Japan şirketini 500 milyon dolar değerinde bir ön değerlemeyle değerlendirdi.

Animoca Brands Japan, yeni sermayenin popüler fikri mülkiyet lisanslarına yatırım yapmak, şirketi geliştirmek, NFT’yi benimsemeyi teşvik etmek ve NFT’ler için bir ağ oluşturmak için kullanılacağını söyledi. Mart 2022’de MUFG ve Animoca Brands KK, Japonya’da NFT ekosistemini geliştirmek için bir işbirliği duyurdu. Animoca Brands KK, Ekim 2021’de kuruldu ve Şubat ayında ilk turda 1,1 milyar yen (10 milyon dolar) topladığını duyurdu. Animoca Brands, bu yılın Temmuz ayında, son finansman turunda 75 milyon dolar topladığını ve şirketin değerlemesini 5,9 milyar dolara yükselttiğini duyurdu.

Animoca Brands Japan’in arka planı

Yayına göre, Japon yan kuruluşu, Japon fikri mülkiyeti (IP) ve içerik sahipleri arasında web3’ün benimsenmesini desteklemek için 2021’de kuruldu. Şubat ayında, Animoca Brands Japan, MCP IPX One Fund ve Animoca Brands’tan 10 milyon dolarlık bir başlangıç ​​turunu tamamladı. Daha sonra Mart ayında, yan şirket, MUFG ile non fungible token (NFT) ile ilgili iş fırsatları için bir işbirliği yapmayı düşündüğünü duyurdu.

MUFG, merkezi Tokyo, Japonya’da bulunan lider bir finans firmasıdır. Şu anda 170.000 çalışanı var ve sürüm başına 50’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor. MUFG’nin hisseleri Tokyo, Nagoya ve New York borsalarında işlem görmektedir. Firma 3.1 trilyon dolarlık varlıkları yönetiyor. Yayına göre, yeni fonlar fikri mülkiyet lisanslarını güvence altına almak, web3’ün benimsenmesini teşvik etmek ve dahili yetenekleri geliştirmek için kullanılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir