Filenin Sultanları, Japonya’yı yıktı! Hande Baldın ve Zehra Güneş fırtınası

A Ulusal Bayan Voleybol Kadromuza, Milletler Ligi’ndeki 11. maçında Japonya ile karşı karşıya geldi. Çabada ulusallarda öne çıkan isimler Hande Baladın ve Zehra Güneş oldu. Öte yandan Sultanların rakibi büyük ölçüde netleşti.

Kanada’nın Calgary kentinde oynanan müsabakayı Millilerimiz 3-1 kazanmayı başardı.

Karşılaşmada birinci iki seti 25-20 ve 25-15’lik üstünlükle geçen Filenin Sultanları, üçüncü seti rakibine 25-18 kaybetti. 4. sete geçildiğinde ise kıyasıya bir rekabet dikkat çekerken Ulusallar alandan 25-22’lik üstünlükle ayrılmayı başardı.

7. GALİBİYET
Türkiye oynadığı 11. maçında 7. galibiyetini alarak 22 puanla 6. sırada yer aldı. 3. sırada bulunan Japonya’nın ise 24 puanı bulunuyor. Filenin Sultanları son maçında önder Amerika Birleşik Devletleri karşılaşacak.

HANDE BALADIN VE ZEHRA’DAN ŞOV
Milliler, VNL’de çok güç yenilen Japonya’ya karşı Hande ve Zehra’nın tesirli oyunlarıyla galibiyete uzandı. Hande Baladın; 18 sayı, 1 blok, Zehra Güneş; 16 sayı, 6 blok 1 ace, Eda Fazilet; 15 sayı 5 blok, Meryem Boz ise 9 sayı ile oynadı.

KRİTİK SAYIYI BAŞIYLA ALDI
Müsabaka setlerde 2-1 Türkiye’nin üstünlüğü ile devam ederken 4. sette farklı bir an yaşandı. Filenin Sultanları 19-17 gerideyken Cansu’nun pasında Zehra Güneş ortadan smaca yükseldi. Top birinci evvel Japonya blokuna takılırken akabinde Zehra’nın başına çarptı. Taraf değiştiren top, Japonya alanına düştü ve sayı Türkiye’nin oldu. Sayı sonrası hem gülüşmeler hem de büyük sevinç yaşandı.

FİNALLERİ GARANTİLEDİK, ANKARA’YA GİDİYORUZ
16 kadronun çaba edeceği VNL’de üç hafta sonunda puan cetvelinde birinci 8 sırada yer alan ekipler finallerde çaba etme hakkı kazanacak. 022 FIVB Voleybol Milletler Ligi Finalleri ise, 13-17 Temmuz 2022 tarihlerinde Ankara’da düzenlenecek. Türkiye, Hollanda maçında aldığı galibiyetle final biletini almıştı.

2018 yılından bu yana Voleybol Milletler Ligi ismiyle düzenlenen tertipte Türkiye, 2018’de ikincilik, 2019’da dördüncülük, 2021 yılında da üçüncülük elde etti.

BÜYÜK İHTİMAL TAYLAND
Filenin Sultanları’nın çeyrek finaldeki rakibi 8. sırada bulunan Tayland olması bekleniyor. Tayland’ın 5 galibiyet 5 mağlubiyeti bulunuyor. Eşleşmenin galibi yarı finale yükselecek.

DÜNYA SIRALAMASINDA YERİMİZİ SAĞLAMLAŞTIRDIK
Filenin Sultanları bugünkü Japonya galibiyetinden yaklaşık 7 puan kazandı ve dünya sıralamasında 5. sıradaki yerini sağlamlaştırdı. Türkiye VNL maçları öncesi 4. sırada yer alıyordu.

İLK MAÇTA İTALYA’YI DEVİRDİK
Filenin Sultanları, FIVB Milletler Ligi’nde Ankara’da oynanan birinci hafta maçlarına hayli formda başladı. Hande Baladın’ın yıldızlaştığı karşılaşmada A Ulusal Bayan Voleybol Kadrosu, İtalya’yı set vermeden 3-0’la geçti.

ÇİN’E KAYBETTİK
A Ulusal Bayan Voleybol Kadrosu, birinci hafta karşılaşmalarının ikinci maçında Çin’le karşı karşıya geldi. Çin’in tesirli oyununa karşılık vermekte zorlanan Filenin Sultanları, parkeden 3-1 mağlup ayrıldı.

BULGARİSTAN VE BELÇİKA’YI YENDİK
Çin hezimeti sonrası Bulgaristan ile karşılaşan A Ulusal Bayan Voleybol Kadrosu, tıklı tıklım seyirci önünde muhtşem bir performans sergiledi. Ebrar Karakurt’un damgasını vurduğu çabayı Ulusallar, set vermeden kazandı. Ankara’da oynanan 4. maçta ise Ulusallar mükemmel bir geri dönüle imza attı. Filenin Sultanları 1-0 geriye düştükleri maçı çevirdi ve Belçika’yı 3-1’le geçti. Türkiye’de öne çıkan isimler Birincinin Aydın ve Zehra Güneş oldu.

BREZİLYA’DAKİ BİRİNCİ 2 MAÇTA YENİLGİ
A Ulusal Bayan Voleybol Kadrosu, FIVB Milletler Ligi’nin ikinci hafta etabı birinci maçında konut sahibi Brezilya’ya 3-1 mağlup olmuştu. FIVB Milletler Ligi’nin ikinci etap ikinci haftasında A Ulusal Bayan Voleybol Ekibi, Sırbistan’a 25-19, 15-25, 20-25, 25-22, 15-13’lük skorlarla 3-2 yenildi.

SONRADAN AÇILDIK
A Ulusal Bayan Voleybol Ekibi, FIVB Milletler Ligi’nin ikinci haftasındaki üçüncü maçında Almanya’yı 3-0, Günye Kore’yi ise 3-1 mağlup ederek Brezilya etabını tamamlamıştık.

KANADA’YA KAYBETTİK
FIVB Milletler Ligi 3. hafta çabasında Calgary kentinde oynanan maçta Filenin Sultanları, birinci seti kaybedip ikinci sette durumu 1-1 yapsa da mesken sahibi Kanada’ya 3-1 yenildi

HOLLANDA’YA SET YOK
İkinci maçında Hollanda ile karşılaştı. Millilerimiz, Hollanda’yı 3-0 yenerek moral buldu. Müsabakanın en skorer ismi 17 sayıyla Hande Baladın oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir