Fenerbahçe’deki ayrılığı canlı yayında açıkladı! ‘Ayrılığı kesin’

Senad Ok’un açıklamaları şu halde;

Fenerbahçe’nin kanat transferi için arayışı vardı. Emre Mor daha öncede Fenerbahçe’de gündeme geldi lakin Emre’nin Avrupa’ya gitme ihtimali var. Yerli oyuncuları bilhassa idare takip ediyor. Tabi bu sırada Jesus’a da transferler soruluyor. Karagümrük’te gösterdiği performans ile listeyi girdi. Tabi Volkan Demirel’in de yorumu kıymetli faktör oldu. Volkan Demirel Emre Mor için ‘ben bu türlü bir oyuncu görmedim’ diyor ve Fenerbahçe transfer için harekete geçiyor.

Fenerbahçe’de daha evvel çalışmış yardımcı antrenörlük yapmış olan Volkan Demirel’in Emre Mor ile ilgili ‘Ben bu türlü bir şey görmedim’ tabiri var. Artık kişilik ve oyun olarak da epey olgunlaşmış gözüküyor. Emre Mor transferi bugün açıkalanabilir. 2 milyon euroluk bir bonservisi var. Ekstra olarak da sonraki satıştan verilecek bir hisse olacak.

Emre Mor geldikten sonra Ferdi Kadıoğlu kanatta oynayabilir. Fenerbahçe’nin yeni kanat transferi Ferdi Kadıoğlu olabilir yani.

Fenerbahçe’de Lemos gidecek. Fenerbahçe için biraz zayıf kaldı. Lincoln, İrfan Can çok düzgün durumda. Berisha eskisine nazaran daha yeterli ve istekli. Kendisini göstermek istiyor bu maçlarda. Hayal kırıklığı yaratan tek isim olarak Lemos denebilir. Hayal kırıklığından daha çok ekip için zayıf kaldı. Samatta’nın gitmesi de kelam konusu. Fakat o gitmeden evvel golcü transferinin yapılmış olması gerekli. Fenerbahçe’nin kanat ve orta alanda çok güçlü olduğunu söyleyebiliriz. Jesus’un bakış açısına nazaran bu bölge çok güçlü ve alternatifli olmalı. İrfan ve Bruma’yla kanadı açamadın Emre Mor’u oynatacaksın. Jorge Jesus’un bakış açısı bu formda…

Henüz transfer devrinin ortasına gelmedik. Münasebetiyle gruptaki oyunculara gelen teklifler için de erken denebilir. Bu oyuncular giderken de en az maliyetli halde ayrılması gerekli. Asıl problem bu oyuncuların maaş yükünden olabildiği kadar kurtulabilmek. Yüksek maaşların aşikâr kısmının karşılanması gerekebilir.

Kim Min-Jae’nin kalma ihtimali arttı. Şimdi resmi bir teklif yok kendisine. İlgi alaka çok fazla fakat resmi teklif gelmedi. Kim, geleceğiyle ilgili ‘Olağanüstü bir teklif gelmezse ben 1 sene daha kalmak istiyorum.’ diyor. Fenerbahçe’nin önünde Dİnamo Kiev maçı var. Bu Kim için de kıymetli bir maç. Marcao için bugün 14-15 milyon eurolar konuşuluyorsa geçen yılki Avrupa Kupaları’ndaki performansı bunu ortaya çıkardı. Kim de kendisini Avrupa sahnesinde gösterirse çok daha düzgün bir transfer yapabilir. 

Fenerbahçe’de Lemos’un gitmesi kesin ama Caulker’ın şimdi aşikâr değil. Kamptaki performansına nazaran geleceğiyle ilgili karar verilecek.

Jorge Jesus’un ana planı 4-4-2. Bu planda kanatlar tesirli. İkinci golcü Lincoln üzere görünüyor. Dönem içindeki gereksinimlere nazaran bu formasyonda değişiklikler olabilir tabi. Serdar, Samatta, Valencia, Berisha üzere isimler varken ve bunlar içinden rastgele bir golcü gruptan ayrılmadan yeni transferin yapılması güç.

Orta saha merkezinde iki oyuncu oynayacak. O iki formaya talip olan 6-7 tane oyuncu var Fenerbahçe’de. Bir tane daha transfer yapılacak. Önemli bir forma rekabeti oluşacak orada. Fenerbahçe’nin forvet gerisindeki orta alan çok güçlü oldu. Şayet bir de William Carvalho gelise uygunca orta alandaki güç artacak.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir