Eşi Boşanma Davası Açtı: Cezaevine Giren Dani Alves Açlık Grevine Başladı

Sevilla, Barcelona, Juventus, PSG üzere kulüplerde uzun yıllar forma giyen, 30 Aralık’ta İspanya’da bir bayana cinsel atakta bulunduğu belirtilen Brezilyalı futbolcu Dani Alves, tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. 

Yaşanan bu olay sonrasında Alves’in eşi Brezilyalı futbolcudan boşanmaya karar verdi. Bu kararı öğrenen Dani Alves ise açlık grevine başladı. 

Alves, 30 Aralık 2022 tarihinde İspanya’nın Barcelona kentindeki bir diskoda, 23 yaşındaki bir bayana cinsel akında bulunduğu argümanıyla gözaltına alınmıştı.

20 Ocak’ta gözaltına alınan ve tıpkı gün mahkemeye çıkarılan futbolcu, kefaletsiz tutuklama kararıyla cezaevine gönderilmişti.

Sevilla, Barcelona, Juventus, Paris Saint-Germain ve Sao Paulo üzere kadrolarda oynayan futbolcunun son olarak Meksika grubu UNAM’daki mukavelesi yaşanan olaylar sonrasında feshedilmişti.

Hapishanede ömrüne devam eden futbolcuya bir şok da eşinden geldi. Futbolcunun 2017 yılında evlendiği eşi Joana Sanz, boşanma kararı aldı.

Bild’in haberine nazaran Dani Alves, aldığı bu haberden sonra adeta şoka uğradığı cezaevinde açlık grevine başladığı kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir