Ekrem Yüce’den ‘Sakarya’ övgüsü

Sakarya Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem Ulu, Moldova Ankara Büyükelçisi Dmitri Crotior’u makamında ağırladı. Başkanlık makamında gerçekleşen görüşmeye ‘Dünya Arı Günü’ münasebetiyle hem Sakarya’dan hem de ulusal olarak birçok temsilci katıldı. Sakarya ile arıcılık konusunda atılması gereken adımlar görüşüldü. Lider Büyük, günün ehemmiyetine vurgu yaparak Sakarya’da yürütülen arıcılık çalışmalarının çok değerli bir düzeyde olduğunu belirtti. Gerçekleşen ziyarete Türkiye Arıcılar Birliği Lideri Ziya Şahin, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Sakarya Arıcılar Birliği Lideri Mustafa Ör, Türkiye’nin çeşitli vilayetlerinden gelen Arıcılar Birliği Liderleri, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları ve sendika temsilcileri katıldı.

HER YERE AÇILAN KAPI

Moldova Ankara Büyükelçisi Crotior’a nazik ziyaretlerinden dolayı kendisine teşekkür ederek konuşmalarına başlayan Lider Ekrem Aziz, “Sakarya; sanayi, besin, tarım, mobilya, çelik-demir, ilaç olmak üzere birçok alanda ülkemizin iktisadında değerli bir yer tutmaktadır. Bunun yanı sıra yan endüstrisi de hayli gelişmiştir. Dünyanın birçok noktasına yan sanayi eserleri ihraç etmektedir. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak kentimizin üretim kültürünü geliştirmek, ‘kendi kendine yetişebilen şehirler’ ortasında olması ismine projeler geliştiriyor, iş birliği fırsatları oluşturuyoruz. Kentimiz tıpkı vakitte misafirperverliği ile ön plana çıkmaktadır. Burada kendinizi hiç bir vakit yabancı hissetmezsiniz. Sakarya’mız tam bir kültür mozaiğidir” dedi.

YARINLARA TAKVİYE SAĞLAYACAK ADIMLAR

Başkan Büyük, “Sakarya’mızda gerçekleştirdiğimiz her adımda hem kardeşlik hem de birliktelik hissini yakaladığımızı tabir edebilirim. Gerek ilçe belediyelerimiz gerek de kamu kurum ve kuruluşlarımızla Sakarya’mızın kalkınmasında büyük bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Tarımda teknolojiyi en verimli biçimde kullanacak imkânlar oluşturuyor ve kentimizde tarımla uğraşan vatandaşlarımıza eğitimler sunuyoruz. Sanayi kuruluşlarımızla birçok çalışmaya imza atıyoruz. Bu gerçekleştirdiğimiz her şey Sakarya’nın yarınlarına katkı sağlayacaktır” dedi.

İŞ BİRLİĞİ İÇİNDE OLACAĞIZ

Başkan Yüce’ye teşekkür ederek kısa bir konuşma gerçekleştiren Moldova Ankara Büyükelçisi Dmitri Crotior, “Beni buraya davet ettiğiniz için teşekkür ederim. Sakarya’dan sonra Arıcılar Birliği ile ilgili çalışmalarımızı bizlerde genişleteceğiz. Sakarya’nın sahip olduğu imkanları liderimiz teker teker bizlere söyledi. Bizler de bu doğrultuda arıcılık konusunda Sakarya ile ilgili çalışmalarımızı artıracağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir