Eğitime hayırsever desteği sürüyor

ANKARA (İGFA) – Millî Eğitim Bakanlığınca gelecek nesillerin daha donanımlı yetişmesi için toplumsal eğitim seferberliği vizyonuyla sürdürülen çalışmalara hayırseverlerin katkısı devam ediyor.

Bu kapsamda Ulusal Eğitim Bakanlığı ile hayırsever Hasan Basri Ekni tarafından 6 okul binasının üretiminde kullanılmak üzere toplam 300 milyon lira nakdi bağış yapılması konusunda iş birliği protokolü imzalandı. İmza protokolü, Ulusal Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ve hayırsever Hasan Basri Ekni tarafından imzalandı. Protokole nazaran yapılan okullara hayırsever Hasan Basri Ekni’nin ismi ile öteki aile fertlerinin isimleri verilecek.

Ulusal Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, imza protokolünde yaptığı konuşmada, Türkiye Yüzyılı’nda eğitim alanında büyük amaçlara ulaşmak için gece gündüz demeden çalıştıklarını belirterek, “Eğitimin inşa ve ihyasını yalnızca bir kurumun sorumluluğuna vermek yanlışsız değil. Gelecek jenerasyonların donanımlı yetişmesi, toplumsal eğitim seferberliği vizyonuyla mümkündür. Bu prestijle eğitimin yüküne omuz veren hayırseverlerimiz başta olmak üzere eğitime katkı veren tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum.” sözlerini kullandı.

Bakanlık misyonuna başladığından beri bilhassa hayırseverlerin yaptığı okulların açılışlarına katıldığını vurgulayan Bakan Tekin, bu öykünün bir modülü olmak isteyen hayırseverlere eğitim ailesi ismine teşekkür etti.

Protokol kapsamında yapılan 300 milyon lira nakdi bağış; 2’si Ankara, 4’ü zelzele bölgesinde olmak üzere toplam 6 okulun inşasında kullanılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir