Deprem bölgesine giderken kaza geçiren gönüllü hayatını kaybetti

Deprem bölgesinde çalışmalara dayanak olmak için yola çıkan Hamarat’ın da ortalarında yer aldığı arama-kurtarma grubu, İstanbul Havalimanı yolunda trafik kazası geçirdi.

Kazada ağır yaralanan Hamarat, tedavisinin sürdürüldüğü Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesinde yapılan müdahalelere karşın hayatını kaybetti.

Hüseyin Hamarat için misyon yaptığı Bahçelievler Fen İşleri Müdürlüğü şantiyesinde helallik alındı. Hamarat’ın cenazesi, Şirinevler Ulu Mescit’te kılınan cenaze namazının akabinde Kocasinan Mezarlığında toprağa verildi.

Cenaze namazına, Bahçelievler Kaymakamı Mehmet Boztepe, AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe, belediye lider yardımcıları, ünite müdürleri, Hamarat’ın ailesi, yakınları ve mesai arkadaşları katıldı.
Bahçelievler Belediye Lideri Hakan Bahadır’ın zelzele bölgesinde bulunduğu için cenaze namazına katılamadığı belirtildi.

Bahçelievler Belediyesinde 15 yıldır çalışan ve tıpkı vakitte Bahçelievler Belediyesi Arama Kurtarma Birliği gönüllüsü olan Hüseyin Hamarat, evli ve iki çocuk babasıydı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir