Deniz paraşütüne binen anne ve 2 çocuğu havada askıda kaldı

Olay, Serik ilçesi turizm bölgesi Belek’te 5 yıldızlı bir otelin plajında meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, plajda bulunan su sporlarına gelen anne ve iki kızı deniz paraşütüne binmek istedi. 2 kız ve anne bir mühlet sonra paraşüte binerek havalandı. Bu sırada paraşütün bağlı olduğu teknenin motoru arıza yaptı.

Rüzgarın da tesiri ile tekne, paraşütün çekmesi ile kıyıya kadar sürüklendi. Bu sırada devreye kıyıda bekleyen çalışanlar ve turistler girdi. Vatandaşlar anne ve 2 kızını kurtarabilmek için paraşütün ipini sıkı sıkıya tuttu. Çekilen paraşüt bir müddet sonra şezlongların ortasına indi. Anne ve 2 çocuk olayı yara almadan atlattı. Yaşanan dehşet dolu anlar ise cep telefonu kamerası ile kayda alındı.

“O ANDA PANİK HAVASI OLDU”

Yaşananları anlatan Koray Karcı, “Dün paraşüt havada askıda kaldı. Allah’a şükür can kaybı olmadı. Biz de profesyonel bir halde 10 dakika içerisinde konuğumuzu indirdik. Oteline bıraktık. O anda panik havası oldu. Asılarak otelin iç bölgesine anne ve kızı indirdik. Daha sonra müşteriler alkışladı. Bize teşekkür ettiler. Ani rüzgarın sertleşmesi ile oldu” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir