Danimarkalı hocadan Emre Mor çıkışı: Yakından takip ediyorum

Danimarka U21 Ulusal Kadro Teknik Yöneticisi Jesper Sörensen, Galatasaray’da forma giyen Danimarkalı Victor Enok Nelsson‘un çok uygun oyuncu olduğunu ve Türkiye’de çok düzgün işler yapacağını söyledi. Sörensen, Fenerbahçeli Emre Mor‘u da yakından takip ettiğini belirterek, “Çok hırslı ve yetenekli. İlerleyen vakitlerde çok daha âlâ yerlere geleceğine inanıyorum” dedi.

Danimarka U21 Ulusal Grubu, kamp çalışmaları için Antalya’ya geldi. Serik ilçesi Belek turizm merkezinde bulunan Regnum Carya Golf Resort Otel’de teknik yönetici Jesper Sörensen nezaretinde kampa giren Danimarka U21 Ulusal Grubu, 7 gün müddetle çalışmalarını sürdürecek. Kamp çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan teknik yönetici Jesper Sörensen, Antalya kampında İsviçre ve Macaristan ile hazırlık maçı yapacaklarını söyledi.

‘Türk ekibinde güzel futbolcular var’

U21 Avrupa Şampiyonası elemelerinde Türkiye U21 Ulusal Ekibi ile karşılaştıklarını hatırlatan Sörensen, “U21 grubu olarak bizim için pek zorlayıcı karşılaşmalar oldu. Türk ulusal grubu çok uygun bir kadro ve uygun hazırlanmış. Biz de yeni bir takım ile çıktık. Zorlayıcı da olsa 2 maçta da galibiyet aldık. Türk grubunda yeterli futbolcular var” dedi.

‘Türk futbolu ilgi çekici’

Türk futbolunu kıymetlendiren Sörensen, “Türkiye’de oynayan Danimarkalı futbolcular var. Onların vasıtasıyla Türk futbolunu takip ediyorum. Bilhassa Türk ulusal ekibinin U21 kadrosundan gençlere de yer vermesi çok hoş. Dünya çapında da Türk futbolu ilgi çekici” diye konuştu.

‘Nelsson çok uygun bir defans futbolcusu’

Galatasaray’da oynayan Nelsson ile daha evvel çalışma fırsatının olmadığını belirten Sörensen, “Ancak Nelsson çok güzel bir defans futbolcusu. Galatasaray’da çok âlâ işler yapacağına eminim. Çok başarılı bir futbolcu” değerlendirmesinde bulundu.

‘Emre Mor çok hırslı ve yetenekli’

Fenerbahçe’de oynayan Emre Mor’u tanıdığını aktaran Sörensen, “Emre Mor yakından takip ettiğim bir futbolcu. Çok hırslı ve yetenekli. İlerleyen vakitlerde çok daha güzel yerlere geleceğine inanıyorum. İzlemeye bedel bir futbolcu” dedi.

‘A Ulusal Kadro hocası ile koordineli çalışıyoruz’

Danimarka U21 ulusal grubunun gayelerinden de bahseden Jesper Sörensen, şöyle dedi:

“Öncelikli olarak birinci hedefim bir sonraki tipe geçmek. Bunun yanında genç futbolcuları A ulusal kadrosuna transfer ettirmek için olgunlaştırma süreci. Yeterli bir eğitim ve taktiklerle bir üst sınıfa atlamalarını sağlamaya çalışıyoruz. Geçen sene 2 futbolcumuz A ulusal ekibe yükseldi. Bu sene de 2- 3 futbolcumuzun yükseleceğine inanıyorum. Zira A kadrosunun hocası ile koordineli çalışıyoruz.”

Antalya’nın iklimi ve kamp yaptıkları otelin imkanlarının çok hoş olduğunu söyleyen Sörensen, “Performansımızı etkileyen tüm imkanlar üst düzeyde. O yüzden Antalya’yı, Belek’i ve Regnum Carya Otel’i seçiyoruz. Burada bu üçüncü kampımız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir