Cumhuriyet Savcısı, Hayat Kadınlarının Dosyalarını Cinsel İlişki Karşılığında Kapatmış!

İstanbul’daki Anadolu Adliyesi’nde misyon yapan Cumhuriyet Savcısı Osman Ozan’ın, cinsel bağ karşılığında bayanların şantaj ve hırsızlık üzere belgelerini kapattığı öğrenildi. Bayanların telefonlarından savcı ile yapılan yazışmalar ortaya çıktı. 

HSK, kelam konusu hadiseler üzerine harekete geçti.

Kurul, Cumhuriyet Savcısı Osman’ın misyondan uzaklaştırılmasına karar verdi.

Sabah’tan İlker Turak’ın haberine nazaran, İstanbul Anadolu Adliyesi’nde vazife yapan Cumhuriyet Savcısı Osman Ozan’ın hayat bayanları ile cinsel alakaya girdiği, bunun karşılığında da, şantaj, özel hayatın kapalılığını ihlal etme ve hırsızlık üzere evraklarını kapattığı tespit edildi. Bayanların cep telefonunda savcı Ozan’ın yazışmalarının görülmesi sonrası HSK harekete geçti. Ozan, meslekten süratle ihraç edildi.

250 bin TL istemiş…

İstanbul’da yaşayan hayat bayanları İrem Ç., İrem Ö. ve Öngül D., cinsel münasebete girdikleri Gürser K.’nın manzaralarını çekerek kelam konusu manzaraları ailesine gösterecekleri ve toplumsal medya hesabından yayacaklarını söyleyerek 250 bin lira para istedi.

Gürser K.’nın tehdit ve şantaj şikayeti üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Para isteyen hayat bayanları İrem Ç., İrem Ö. ve Öngül D. kimlikleri tespit edildikten sonra haklarında, şantaj, özel hayatının gizliğini ihlal etme hatalarından soruşturma başlattı. İstanbul Emniyeti’nin yaptığı operasyonun akabinde şüphelilerden Öngül D. tutuklandı.

Telefondan savcının bildirileri çıktı…

İstanbul Anadolu 4. Sulh Ceza Hâkimliğince tutuklanan şüphelilerden Öngül D.’nin incelenen telefonunda; İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısı Osman Ozan çıktı. Ozan’ın, hayat bayanı Öngül D. ile tanıştığı, sonrasında para karşılığı birlikte olduğu ve şüpheliler İrem Ç., İrem Ö. ve Öngül D. hakkında yürüttüğü soruşturmada yardımcı olacağına ait iletiler gönderdiği tespit edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir