Cumhurbaşkanı Erdoğan, damadına sahip çıktı: Selçuk ne yaptı size?

Savunma endüstrinde imza attığı projelerle dikkatleri üzerine çeken Baykar Yönetim Kurulu Lideri Selçuk Bayraktar’ı gaye alanlara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sert reaksiyon gösterdi.

“NE YAPTI SELÇUK SİZE?”

Eskişehir’de gençlerle birlikte iftarda bir ortaya gelen Erdoğan, “Yatıyorlar, kalkıyorlar televizyon ekranlarında Selçuk aşağı, Selçuk üst. Ne yaptı Selçuk? Neymiş, damatmış. Bunların merhum babası bankalardan kredi almadan çalıştı. Çocukları da aldıkları bu terbiye ile devam ediyor. İhraca yönelik çok önemli bir potansiyel var, talepleri karşılayamıyorlar. Ve o denli bir baba ki devletin bunlara tahsis ettiği yerleri bile almıyor. Zira sen stratejik bir yatırım yapıyorsun, sana bunu hak olarak devlet veriyor. Yatıyorlar, kalkıyorlar ne kadar imansız, kitapsız, kominist varsa televizyonda bunları konuşturtuyorlar. Bunlar zira devlet düşmanı, millet düşmanı. İşleri güçleri neymiş ‘Erdoğan bunlara bol bol para vermiş’. elinize dilinize dursun” sözlerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları;

“Depremzedelerimizi hiç yalnız bırakmadık. Durmadan dinlenmeden meskenlerine kavuşmaları için çalışıyoruz. El ve gönül birliğiyle bu güç günlerin üstesinden geleceğiz. Siz gençlerimizin dayanışma ruhuyla hareket ettiğini görüyorum. Gece gündüz koşturan gençliğimizi canı gönülden tebrik ediyorum. Her birinizle gurur duyuyorum.

“DUA EDECEĞİNİZİ UMUYORUM”

Dün İstanbul’da çok kıymetli iki projenin merasimine katıldık. İstanbul Finans Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdik. 15 sene içinde ulusal gelire yaklaşık 130 milyar dolar katkı sağlayacak. Ülkemizde finansal bir ekosistemin oluşumuna dayanak olacak. Mimarisi, etraf dostu, altyapı ve üstyapısıyla dikkatleri toplayan bu projeden asıl sizler istifade edeceksiniz. Emaneti bizden devraldığınızda bizleri hayırla anarak dua edeceğinizi umuyorum.

“EN UFAK BİR MOTOR SESİ DAHİ DUYMUYORSUNUZ”

Şu anda TCG Anadolu’yu benim vatandaşım kuyruğa girip geziyor. Türkiye’de bu türlü bir yapıta savunma sanayiinde sahip oluyoruz. Bunun işçi sayısı 1350, tahminen de artacak. Birkaç gün daha Sarayburnu’nda kalacak. Sonra Boğaz’da TCG Anadolu’yu turlayacağız. Bayramdan sonra da bir mühlet daha ziyarete açık kalacak. Gemlik’teki fabrikanın yanına lityum pillerinin üretimi için tahsis edeceğiz. İşte o vakit Togg’un menzil alanı artacak. İstasyonlar vakitle artıyor. Türkiye genelinde daha fazla görüyoruz. Togg’da kalite acayip. En ufak bir motor sesi dahi duymuyorsunuz.

“SAÇMA SAPAN VAATLERLE NEFES HARCAMIYORUZ”

Kapı gıcırtısıyla dans edenlerden bu ülkeye hayır gelmez. Gençleri anlamak mutfakta görüntü çekerek yahut otobüs kapısında raks ederek değil onların geleceklerine yatırım yaparak olur. Gençleri sevmek demek, onlar için proje geliştirmek, hizmet etmek, gençlerin faydalanacağı eserler inşa etmek demektir. Onların siyasette önümü açmakla sorumluluk vermekle olur. Biz son 21 yılda daima o denli yaptık. Partimizin 3 devir kuralını işleterek gençlerimizde milletvekili listelerimizde geniş yer verdik. Parlamento’yu çoluk çocukla mı dolduracaksınız diyenlere inat biz gençlerimizin potansiyeline inanıyoruz. Saçma sapan vaatlere nefes harcamıyoruz. Eski Türkiye siyasetçileri üzere lafla el yükseltip, gerçekte hayatları karartmıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir