Cristiano Ronaldo ve Napoli pazarlığı son etapta

Manchester United’ın ayrılmak isteyen Cristiano Ronaldo’ya talip olan tek ekip pozisyonunda olan Napoli’nin Portekizli süperstarın kararını beklediği öğrenildi.

Menajer Jorge Mendes’in daha evvel Chelsea, Bayern Münih ve Atletico Madrid’e önerdiği ve yüksek maaşı nedeniyle kabul ettiremediği Cristiano Ronaldo’nun Napoli’yle görüşme halinde olduğu biliniyor.

Transfer periyodunun sonlarına hazırlanılan şu günlerde Napoli’nin Manchester United’la bonservis pazarlığı yaptığı lakin kiralık muahedesinin da masada olduğu aktarıldı. Jorge Mendes’in ise Napoli ile ikinci kere görüşme yaptığı ve transferin son gününe kadar kesin kararın verileceği kaydedildi.


Napoli’den Osimhen’e karşılık Ronaldo kozu

İtalyan medyası, Napoli’nin Manchester United tarafından istenen Victor Osimhen’e karşılık Cristiano Ronaldo kozunu kullanmak istediğini açıkladı.

Napoli’nin Osimhen transferi için Manchester United’dan 100 milyon euro bonservise ek olarak Cristiano Ronaldo’nun kiralık mutabakatla alınması ve maaşının yüzde 70’lik kısmının ise United tarafından karşılanmasını istediği argüman edildi.

Futbol tarihine ismini yazdırdı

Futbol tarihinin en büyük yıldızlarından 37 yaşındaki Cristiano Ronaldo 2003’te Sporting’den Manchester United’a 19 milyon euroya, 2009’da Real Madrid’e 94 milyon euroya, 2018’de Juventus’a 117 milyon euroya ve 2021’de yine Manchester United’a 15 milyon euroya transfer olmuştu.

Sezona düzgün başlayamadı

Kendi isteğiyle dönem başı kampının sonuna katılan Cristiano Ronaldo, bu dönem Premier Lig’de çıktığı 3 maçta 131 dakika müddet aldı ve gol asist katkısnda bulunamadı.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir