Böyle patron herkese nasip olmaz! Musk’ın kovduğu Twitter çalışanı, 42 milyon dolar tazminat alacak

Twitter‘ı satın alan Elon Musk, birinci iş olarak hiç hoşlanmadığı şirketin CEO’su Parag Agrawal’ı şirketten kovdu. Geçen sene vazifeye gelen Parag Agrawal, Twitter‘dan alacağı tazminatla büyük bir servetin sahibi olacak. İntikamını hepsinin kapının önüne koyarak alan Elon Musk’a bu ‘keyfinin’ maliyeti de oldukça ağır olacak.

KOVULUP VARLIKLI OLDULAR

Musk’ın 44 milyar dolarlık satın alma süreci tamamlanır tamamlanmaz vazifeden aldığı isimler ortasında CEO Parag Agrawal, Mali İşler Yöneticisi (CFO) Ned Segal, üst seviye hukuk ve siyaset yöneticisi Vijaya Gadde ile genel danışman Sean Edgett bulunuyor. İşini kaybeden eski CEO Parag Agrawal’a verilecek paranın ölçüsü dudak uçuklattı.

42 MİLYON DOLAR ALACAK

Bloomberg’in haberine nazaran, yalnızca 11 aydır Twitter‘da CEO olarak misyon yapan Parag Agrawal, şirketten en az 42 milyon dolar tazminat alacak. Araştırma şirketi Equilar’ın varsayımlarına nazaran, aylık maaşı 1 milyon dolar olan Agrawal Twitter‘ın pay kıymetine nazaran belirlenen tüm haklarını alarak şirketten ayrılacak. Uzun müddettir toplumsal medya platformunda çalışan Parag Agrawal, Twitter‘ın kurucusu Jack Dorsey’nin vazifeden ayrılmasının akabinde geçen yıl kasımda koltuğa oturmuştu.

MUSK’IN HİÇ HOŞLANMADIĞI BİRİ

Elon Musk’ın yetersizlikle ve uydurma hesaplar konusunda kendisine palavra söylemekle suçladığı Parag Agarwal ve öbür Twitter yöneticilerini işten çıkarması sürpriz olmadı. Elon Musk’ın Agarwal’dan hiç hoşlanmadığı ve Twitter’ı alır almaz onu kovacağı haberleri daha evvel de basına yansımıştı. Hatta Elon Musk’ın Parag Agrawal’a gönderdiği ve basına sızan iletilerde Twitter idare şurası toplantısına katılmasının “zaman kaybı olacağını” söylediği ve vakit zaman onunla dalga geçtiği de belirtilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir