Bombalar eve düşünce: 109 ameliyat geçirdi…

Suriye’nin Kamışlı bölgesinde 2013 yılında yaşanan şiddetli çatışmalarda atılan bombalardan birinin düştüğü meskende Menal Hacıibrahim öldü, o tarihte 3 yaşında olan kızı Meskenin ise yaralandı. Bedeninin büyük bir kısmı ile yüzünün tamamı yanan Meskenin Hacıibrahim, babası Rezan Hacıibrahim ile Türkiye’ye geldi.

Batman’da Bahçelievler Mahallesi’nde yaşamaya başlayan baba- kız geçimlerini de pamuk şeker yapıp satarak sağlamaya başladı. 10 yıllık süreçte Batman’ın yanı sıra Malatya, Adana ve Antalya’da birçok kere tedavi gören Meskenin, bugüne kadar 109 kere ameliyat geçirdi. Hacıibrahim, tedavi süreci nedeniyle okula geç başlayan ve ilkokul 3’üncü sınıfta okuyan kızı Evin’in ameliyatı için takviye istedi.

‘109 AMELİYAT YAPILDI FAKAT SIHHATİNE KAVUŞAMADI’

DHA’da yer alan habere nazaran, satın aldıkları bir makineyle pamuk şeker yaparak geçimini sağlayan Rezan Hacıibrahim, “2013’te Türkiye’ye geldim. Konutum bombalandı. Karım öldü. Şu anda Türkiye’de yaşıyorum. Kızımın ameliyatı için çok hastaneyi dolaştım. Şu ana kadar 109 ameliyat yapıldı fakat hala tedavisine kavuşamadı. 10 yıldır tedavisi ile uğraşıyorum. Tabipler şayet tedavisi yapılmazsa kansere dönüşeceğini söylüyor. Sayın Cumhurbaşkanımızdan rica ediyoruz. Kızımın sıhhati için, tedavisi için ameliyat yapılmasını istiyoruz. Durumumuz da yok. Türkiye ve Türk milletine de teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

‘SOKAKTAN VE OKULDAN RAHAT GEÇMEK İSTİYORUM’

Yüzündeki yaralar nedeniyle akranlarının kendisiyle alay ettiğini belirten Konutun Hacıibrahim ise yüz nakli olarak sıhhatine kavuşmak istediğini belirterek, “Okulda herkes benimle dalga geçiyor. Cumhurbaşkanının yanına gitmek istiyorum. Ameliyat olmak istiyorum. Sıhhatime kavuşmak istiyorum. Yüz nakli olmak istiyorum. Sokaktan ve okuldan rahat geçmek istiyorum” sözlerin kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir