Boğaziçi Üniversitesi’nden mühürlenen BÜMED lokaline ait açıklama

Rektörlüğün açıklamasında, 4250 sayılı kanunun 9. hususu uyarınca örgün eğitim kurumlarına 100 metreye kadar olan uzaklıkta alkollü içki satışı yapmanın yasak olduğu aktarıldı.

Fakat BÜMED’in lokali olarak kullanılan ve Boğaziçi Üniversitesinin Güney Yerleşkesi’nde bulunan işletmenin, Sarıyer Belediyesine aldatıcı beyanda bulunarak alkol satış ruhsatı aldığı ve işletmede alkollü içki satışı yaptığının tespit edildiği kaydedilen açıklamada, şu tabirlere yer verildi:

”PARA CEZASINA KARŞIN ALKOL SATIŞI DEVAM ETTİ”

“BÜMED idaresinin üniversite ile olan kira mukavelesinde alkollü içki satışının yasak olduğu açıkça belirtilmektedir. Bu bağlamda Rektörlüğümüz tarafından BÜMED idaresine alkollü içecek satışını durdurması istikametinde tebligatta bulunulmuştur. Durumun sürdürülmesi üzerine para cezası verilmiş lakin buna karşın işletme alkollü içki satışına devam etmiştir. Sonrasında aldatıcı beyanla alınan ruhsat, Sarıyer Belediyesince iptal edilmiş ve Niche isimli lokal Sarıyer Belediyesi tarafından mühürlenmiştir.

”HUKUKSUZLUĞA YER HAZIRLAYAN BÜMED İDARESİNE AİT”

Hukuki sorumluluk, üniversitemiz yerleşkesinde kiraladığı alanın bir kısmını alkollü içki satan bir işletmeye kiralayarak bu hukuksuzluğa taban hazırlayan BÜMED idaresine aittir. BÜMED idaresi, mevzu hakkında kamuoyunu ve bilhassa mezunlarımızı aldatıcı açıklamalarda bulunmaktadır. Boğaziçi Üniversitesi idaresi, keyfi uygulamaların ve imtiyaz beklentilerinin, kanunların ve kamu faydasının önüne geçmesine müsamaha göstermeyecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir