Biden: Artık adalet yerini buldu

ABD Lideri Joe Biden, El Düstur önderi Eymen el-Zevahiri’nin öldürülmesinin akabinde yaptığı açıklamasında, “Artık adalet yerini buldu ve bu terörist başkan artık yok” dedi.
ABD, El Kural önderi Eymen el-Zevahiri’yi hafta sonu Afganistan’da düzenlediği bir hava taarruzunda öldürdü. Beyaz Saray, dün akşam Afganistan’da başarılı bir operasyon gerçekleştirildiğini bildirirken, ABD Lideri Joe Biden, “Artık adalet yerini buldu ve bu terörist başkan artık yok. Ne kadar sürerse sürsün, nereye saklanırsan saklan, halkımız için bir tehditsen, ABD seni bulur ve çıkarır” sözlerini kullandı.

Blinken: “Afgan halkını, desteklemeye devam edeceğiz”
ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Zevahiri’nin öldürülmesinin akabinde yaptığı açıklamada, “Taliban’ın taahhütlerine uyma konusundaki isteksizliği yahut yetersizliği karşısında, Afgan halkını güçlü insani yardımlarla desteklemeye ve bilhassa bayan ve kız çocuklarının insan haklarının korunmasını savunmaya devam edeceğiz” dedi.

Obama da açıklama yaptı

Obama: “Zevahiri’nin vefatı, savaşa girmeden terörün kökünü kazımanın kanıtı”
Eski ABD Lideri Barack Obama ise toplumsal medya hesabından Zevahiri’nin öldürülmesine ait bir bildiri yayınlayarak, “Bu geceki haberler birebir vakitte Afganistan’da savaşa girmeden terörün kökünü kazımanın mümkün olduğunun delili. Ve umarım bu haber, 11 Eylül ailelerine ve El Kaide’nin elinde acı çeken herkese bir nebze olsun barış sağlar” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir