Balıkesir’deki trafik kazasında yaralanan polis memuru şehit oldu

Kazada yaralanan Çanakkale Vilayet Emniyet Müdürlüğü Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Şube Müdürlüğünde vazifeli Hızır Bekir Baybörü, Balıkesir Atatürk Kent Hastanesinin ağır bakım ünitesinde yapılan müdahalelere karşın kurtarılamadı.

Havaalanında merasim düzenlendi

Hastaneden alınarak Balıkesir 9. Ana Jet Üssü’ne getirilen şehidin Türk bayrağına sarılı cenazesi, katafalka konuldu.

Balıkesir Vilayet Müftüsü Celal Sürgeç’in dua etmesinin akabinde Baybörü’nün özgeçmişi okundu. Şehidin yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

Daha sonra askeri kargo uçağına konulan şehidin naaşı, Ankara’ya uğurlandı.

Şehit polis Hızır Bekir Baybörü’nün cenazesinin, yarın Ankara’daki Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde öğlen namazını müteakip kılınacak cenaze namazından sonra Karşıyaka Şehitliği’nde defnedileceği öğrenildi.

Törene şehidin eşi İrep, oğlu Mehmet Mete, annesi Yaşar ve babası Abdullah Baybörü ile Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Birol Şahin, Vilayet Emniyet Müdürü Hasan Onar, Jandarma Kumandanı 9. Ana Jet Üssü ve Garnizon Kumandanı Tuğgeneral Cihangir Kemal Yüzçelik, Vilayet Jandarma Kumandanı Jandarma Albay Ali Yıldız, AK Parti Vilayet Lideri Ekrem Başaran ile şehidin mesai arkadaşları katıldı.

Havran’da, 8 Ekim’de vilayet dışı vazife için yola çıkan Çanakkale Emniyet Müdürlüğünde vazifeli polis memuru Ümit Erdem’in kullandığı 17 UT 309 plakalı hafif ticari araç ile Hüseyin Kocaçam yönetimindeki 10 GA 361 plakalı kamyonet, Balıkesir-Çanakkale kara yolu Büyükdere Mahallesi Kavşağı mevkisinde çarpışmıştı.

Araçlar çarpışmanın tesiriyle refüje savrulmuş, şoför Fazilet ve tıpkı araçtaki polis memuru Hızır Bekir Baybörü ile kamyonet şoförü Kocaçam yaralanmıştı. Hastaneye kaldırılan yaralılardan Fazilet ile Kocaçam, tedavilerinin akabinde taburcu edilmişti.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir