Altınları için komşusunu canlı canlı yaktı! Korkunç olayda mütalaa açıklandı

Bağcılar’da altın bileziklerini yağmalamak istediği 71 yaşındaki komşusu Gülcemal Coşar’ı evvel tülbent ile boğduğu, akabinde üzerine yanıcı unsur dökerek canlı canlı yakıp ölmesine neden olduğu sav edilen anaokulu öğretmeni Beğenilen Aytar’ın (34) yargılanmasına devam edildi.

Bakırköy 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, tutuklu sanık Beğenilen Aytar hazır bulundu. Duruşmaya maktulün çocukları müşteki Dilek Kurt ve İbrahim Coşar da katıldı.

Duruşmada şahit olarak dinlenen Orhan Coşar, “Maktul Gülcemal Coşar büyük amcamın eşi olur. Akşam 20.30 üzere olay yerine geldim. Yanımda ağabeyim vardı. Polis bize akşam karanlık olmasından ötürü göremedikleri yerler olabileceğini bu nedenle bizim de etrafa bakmamızı rica etti. Bina etrafını dolaşmaya başladık. Sanığın oturduğu binanın art çapraz binasının bahçesinde beyaz bir poşet gördük. Elimizle yokladık bilezik biçimi bir şey olduğunu anladık. Poşeti polislere teslim ettik” dedi.

“UYUDUĞUM İÇİN KIZ KARDEŞİM OLAY ANINDA MESKENDE MİYDİ BİLMİYORUM”

Duruşmada şahit olarak dinlenen sanık Beğenilen Aytar’ın ikiz kardeşi Halil Gökhan Aytar ise “O gün meskende gündüz uyuyordum. Seslere uyandım. Kapıdan baktım. Yanımda Beğenilen ve annem de vardı. Bağrışma ve karışıklık seslerini duydum. Ambulans sesi duyunca balkona çıktım. Uyuduğum için kız kardeşim olay anında konutta miydi bilmiyorum. Fakat uyandığımda evdeydi” halinde beyanda bulundu.

“ÜZERİNE YANICI UNSUR DÖKÜP ATEŞE VEREREK BİLEZİKLER İLE OLAY YERİNDEN AYRILDI”

Tanık beyanlarının akabinde mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı, sanığın maktulün konutuna orta sıra girip çıktığını ve olay günü sanığın maktulün kolunda bulunan bilezikleri yağmalamak amacıyla maktulün meskenine girdiğini söz etti. Mütalaada, sanığın maktulü evvel tülbent ile boğmaya çalıştığı akabinde kolundaki bilezikleri zorla alarak maktul Coşar’ın üzerine yanıcı husus döküp ateşe vererek bilezikler ile olay yerinden ayrıldığı kaydedildi. Bileziklerin bir poşet içerisinde açık bir alanda bulunduğu da açıklanan mütalaada, Gülcemal Coşar tedavi gördüğü hastanede vefat ettiği aktarıldı.

“SANIK İTİDALLİ VE PLANLI BİÇİMDE OLAYI TASARLAYARAK MAKTULÜ YAKIP EZİYET ÇEKTİREREK ÖLDÜRDÜ”

Mütalaada sanığın itidalli ve planlı biçimde olayı tasarlayarak maktulü yakıp eziyet çektirerek öldürdüğü ve nitelikli yağma hatası işlendiği kaydedildi. Sanık Aytar’ın ‘tasarlayarak, canavarca hisle yahut eziyet çektirerek, bir hatası gizlemek, kanıtlarını ortadan kaldırmak yahut işlenmesini kolaylaştırmak ya da yakalanmamak maksadıyla taammüden öldürme’ ve ‘nitelikli yağma’ kabahatlerinden ağırlaştırılmış müebbet ile 15 yıla kadar mahpusla cezalandırılması talep edildi.

“GERÇEK FAİL DIŞARDA”

Mütalaaya karşı savunması sorulan Aytar, “Ben mütalaayı kabul etmiyorum. Yapmadığım bir şeyden ötürü yargılanıyorum. Her gelen şahit, maktulün söylediği sözleri lisana getiriyor. Maktul yaşamadığı için tabi ki de ispatlayamıyorum. Lakin ben bu kabahati işlemedim. Maktulü öldüren kişi ben değilim. Gerçek fail dışarda. 1 yıl 2 ay 8 gündür yatıyorum. Yapan her kimse dışarda elini kolunu sallayarak geziyor. Gülcemal Coşar’ın konutunda torunlarının arkadaşının ile parmak izi çıktı. Benim o konuta girip çıktığım söyleniyor, pekala niçin benim parmak izim çıkmıyor? Hakkımda hiçbir kanıt olmadan yargılanıyorum” dedi.

Ara kararını açıklayan mahkeme, sanık avukatına mütalaaya karşı savunma yapması için müddet vererek duruşmayı erteledi.

Öte yandan, maktulün kızı Dilek Kurt duruşma salonundan çıkarken sanığa seslenerek “Cezanı çekeceksin. Benim annem mazlum” diye bağırdı. Oğlu İbrahim Kerem Coşar ise “Senin yatacak yerin yok. Gün ışığı göremeyeceksin” dedi.

İDDİANAMEDEN

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede 25 Nisan 2021’de Bağcılar’da meydana gelen olay anlatılmıştı. İddianamede olay günü polis takımlarına yangın çıkarmak suretiyle yağma kabahatinin işlendiğine dair ihbar geldiği açıklanarak, polis ve sıhhat gruplarının olay yerine gelmesinin akabinde meskende yanmış halde bulunan Gülcemal Coşar’ın hastaneye kaldırıldığı iddianamede belirtilmişti. Gülcemal Coşar’ın kaldırıldığı hastanede yanık tedavisi görürken hayatını kaybettiği de iddianamede aktarılmıştı. İddianamede sanık Beğenilen Aytar ile maktul Gülcemal Coşar’ın komşu oldukları, Beğenilen Aytar’ın vakit zaman maktulün konutuna girip çıktığı anlatılmıştı. Olay günü Aytar’ın maktulün kolundaki bilezikleri yağmalamak gayesiyle maktulün konutuna girdiği ve evvel tülbent ile boğmaya çalıştığı akabinde kolundaki bilezikleri zorla alarak, maktulün üzerine yanıcı ve yakıcı unsur döktüğü iddianamede belirtilmişti. Beğenilen Aytar’ın komşusunu ateşe verdiği akabinde bilezikler ile konutu yanar halde terk ettiği ve yağmalanan bileziklerin boşluk bir alanda bulunduğu iddianamede kaydedilmişti. İddianamede sanık Beğenilen Aytar’ın ‘yangın çıkararak taammüden öldürme’ ve ‘konuttan yağma’ hatalarından ağırlaştırılmış müebbet ile 15 yıla kadar mahpusla cezalandırılması talep edilmişti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir