Altılı Masa, İmamoğlu için Saraçhane’de

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu hakkında Yüksek Seçim Heyeti (YSK) üyelerine hakaret ettiği argümanıyla açılan davada dün kadar çıktı. Kararı açıklayan hakim İmamoğlu’na 2 yıl 7 ay 15 gün mahpus cezası verirken, siyasi yasağı içeren 53. maddeyi de uyguladı.

Mahkemenin verdiği kararın akabinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Saraçhane’deki idare binası önüne davet yapıldı. İmamoğlu davetini dün gece saat 22.00’da yineleyerek şunları söyledi: “Millet, iradesine başkanlarıyla sahip çıkıyor. Sayın Kılıçdaroğlu, Sayın Akşener, Sayın Karamollaoğlu, Sayın Babacan, Sayın Davutoğlu ve Sayın Uysal’la buluşmak üzere sizleri yarın saat 16.00’da, Saraçhane’de, birliğe ve dayanışmaya davet ediyorum.”

İmamoğlu’nun davetinin akabinde Altılı Masa bugün Saraçhane’de bir ortaya gelecek.

ALTILI MASA DA DAVET YAPTI

DEVA Partisi Lideri Ali Babacan, “Haksızlığa, hukuksuzluğa karşı daima birlikte #sarachane’deyiz. Saat 16.00’da herkesi bekliyoruz” diyerek davette bulundu.

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu ise dün “Millet iradesine ipotek konulamaz Sn. Erdoğan bunu en uygun sen bilirsin. İstanbul Belediye Lideri Sn. Ekrem İmamoğlu’na dayanak vermek ve onu bu vazifeye seçen İstanbullu seçmenin iradesine sahip çıkmak için programlarımı iptal ettim, İstanbul’a geliyorum” diyerek İmamoğlu’na dayanak bildirilerini iletti.

Demokrat Partisi başkanı Gültekin Uysal ise resmi toplumsal medya hesabından “Bir öykü başladığı yerde -Saraçhane’de- hukuk katledilerek bitiyor; Türkiye üstündeki kara örtüyü #Milliİrade ‘ye sahip çıkarak kaldıracaktır! Yarın İstanbul’da #YeterSözMilletin diye haykıracağız!!!” biçiminde paylaşımda bulundu.

İYİ Parti İstanbul Vilayet Lideri Buğra Kavuncu ise partisi ismine resmi toplumsal medya hesabından davette bulundu. Kavuncu, “Bugün saat 16.00’da, milletimizin iradesine sahip çıkmak için Saraçhane’de olacağız. Ellerimizde sadece Türk Bayrağımızla demokrasimize sahip çıkacağız. Sandıkla gelen lakin sandıkla gider! @meral_aksener” sözlerini kullandı.

Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu da partisinin İstanbul Vilayet Lideri Ömer Faruk Yazıcı’nın paylaşımını alıntıladı. Yazıcı, “Haksızlığa, hukuksuzluğa karşı daima bir arada #sarachane’deyiz. Saat 16.00’da herkesi bekliyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir