Ali Fuat Taşkesenlioğlu beklenen açıklamayı yaptı: Cürüm duyurusunda bulunacağım

Organize kabahat örgütü başkanı Sedat Peker, “Deli Çavuş” isimli Twitter hesabından eski Sermaye Piyasası Şurası (SPK) Lideri Ali Fuat Taşkesenlioğlu, AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ile ilgili yeni paylaşımlar yaptı.

İddiaların akabinde bir müddet sessizliğini koruyan Ali Fuat Taşkesenlioğlu, beklenen açıklamayı yaptı. Taşkesenlioğlu’nun açıklaması şu formda:

“Mine Tozlu Sineren ismini misyona başladığım Nisan 2018 sonrası Erzurumlu olmamız hasebiyle Erzurumlu olduğunu söyleyerek onun ismine randevu isteyen biri münasebetiyle öğrendim. Firma sahiplerinin farklı şahıslar üzerinden randevu talebine yanıt vermeyeceğimi belirttim. Bu süreçte idare konseyi başkanlığını yaptığı şirketin süreçleriyle ilgili inceleme ve soruşturmalar devam etti. İncelemeler sonucu rapora bağlandıktan sonra, kendisinin de içinde bulunduğu bireyler hakkında heyet kararıyla 2 yahut 3 hata duyurusu ihbarında bulunuldu.

-Serkan Taranoğlu ismini son iki üç gün öncesine kadar duymuş bile değildim.

-Bahsediken Salih Orakçı ile 5-6 yıl evvel yani SPK başkanlığım öncesinde bir tanışma dışında görüşmem olmamıştır.

-Borsagündem internet sitesi sahibi Orhan Pala ile misyona başladığım 2018 yılında yaptığı güzel olsun ziyareti dışında bir görüşmem olmamıştır.

-Burak Taşçı’yı tanımam, rastgele bir irtibatım olmamıştır.

-Kız kardeşim Zehra Taşkesenlioğlu SPK ile ilgili hiç bir iş için aramamıştır.

-Mine Tozlu Sineren ile misyondan ayrıldıktan sonra bir hukukçunun ricası ile onunda bulunduğu ortamda randevu taleplerini direkt istemek yerine farklı bireyler vasıtasıyla yapmasının son derece yanlış olduğunu yüzüne karşı söyledim. Varsa bir şikayeti konseyden ve yöneticilerden randevu isteyip görüşmesini söyledim. Benim rica etmemi söylediler lakin ben kendim aramayacağımı da bildirdim.

Mine Tozlu Sineren ve yeni başka iftira atanlara karşı da yarın cürüm duyurularında bulunacağım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir