Adana’da korkutan vaka artışı: Risk haritası yeniden kızardı

Adana’daki corona virüs vakalarındaki artış Sağlık Bakanlığının HES mobil uygulamasına da yansıdı. Risk haritasında kentin neredeyse tamamı yeniden ‘yüksek risk’ anlamına gelen kırmızı renge boyandı.

Kent genelinde maske zorunluluğuna uyulmadığı gözlenirken, semt pazarları gibi toplu alanlarda sosyal mesafe kuralına dikkat edilmemesi ise endişe oluşturuyor.

“HARİTANIN MASMAVİ OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM”

HES mobil programı üzerindeki risk haritasını gören Barış Boğa isimli vatandaş, şunları söyledi:

“Hepimiz bu hastalığın biran önce bitmesini istiyoruz. İnsanlar maske kuralına riayet etmiyor. Hepimiz maske takıldığında nasıl vakaların azaldığını gördük. Biz bunu tekrardan başarabiliriz.

Bütün vatandaşlara aşı olmasını ve maske takmasını rica ediyorum. Yaz mevsiminde insanlar kuralları hafifletti ve maske takmadılar. İnşallah hep birlikte bu durumu aşacağız. Haritanın masmavi olmasını temenni ediyorum.”

“BİZİM HARİTAMIZ MAVİYDİ”

Emre Kanan isimli vatandaş, “Herkesin maske takmasını tavsiye ederim. Neredeyse hiç kimsede maske yok. Tedbirler ve yasaklar azalıyor. Bizim haritamız maviydi ama şu anda kırmızı oldu. Bende dışarı çıkarken korkuyorum, evde hastalığı bulaştırabileceğim ailem var” ifadelerini kullandı. İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir