Acun Ilıcalı’nın takımı Hull City’de rota değişiyor! Fatih Terim mi Şenol Güneş mi derken…

İngiltere Championship’te Acun Ilıcalı’nın kulübü Hull City’de Şota Arveladze ile yolların ayrılmasının akabinde gözler yeni teknik yönetici seçimine çevrildi.

Takımın süreksiz olarak Andy Dawson’a emanet edildiğini belirten Acun Ilıcalı yeni teknik yönetici ile ilgili de şunları söylemişti:

“Championship’te şimdiden 6-7 kulüp teknik yönetici değiştirdi. Hakikaten çok güç bir iş. Tahminen yine 24 saat çalışmamız gerekiyor doğru seçimi yapmak için. Bu hoş kulübe çok fazla yatırım yaptık. Buraya gelen taraftarı eğlendirmek istiyorum. Atak futbolu oynamamızı istiyorum. 0-0’lık bir maçtansa, 3-2 kaybetmeyi tercih ederim.”

YORKSHIRE POST’TAN SERGEN YALÇIN İDDİASI

Yorkshire Post, Hull City’nin teknik yöneticiliği için iki aday olduğunu, birincisinin Sergen Yalçın, oburunun ise Carlos Corberan olduğunu yazdı.

Acun Ilıcalı’nın Sergen Yalçın’ı ikna etmesinin önündeki en büyük pürüzün, başarılı teknik yöneticinin A Ulusal Kadro’yu çalıştırma hayali olduğu tabir edildi. Yalçın’ın ismi, Stefan Kuntz ile yolların ayrılması halinde A Ulusal Kadro’nun başına geçecek teknik yöneticiler ortasında gösterilmişti.

Beşiktaş ile şampiyonluk yaşayan Sergen Yalçın, geçen döneme yapılan makus başlangıç ve Şampiyonlar Ligi’ndeki sonuçlar sonrası misyonundan ayrılmıştı.

CARLOS CORBERAN OLYMPIAKOS’TAN YENİ AYRILDI

Hull City’nin listesindeki öbür aday Carlos Corberan ise 2020-2022 ortasında Huddersfield’ı çalıştırmış, geçen dönem grubuna play-off finali oynatmıştı. Bu dönem başında Yunan takımı Olympiakos’un başına geçen 39 yaşındaki İspanyol çalıştırıcı, 18 Eylül’de gruptan ayrıldı.

FATİH TERİM Mİ ŞENOL GÜNEŞ Mİ DERKEN…

Hull City’ye yakınlığıyla bilinen kentin mahallî gazetesi Hull Daily Mail, Şota kararına geniş yer ayırırken yeni teknik yönetici konusunda dikkat çeken isimlere yer vermişti. Gürcü çalıştırıcının ayrılığının akabinde olası adaylarını belirleyen Hull Daily Mail, 6 teknik yönetici için bir anket başlattı. Listede Sean Dyche başta olmak üzere Rob Edwards, Javi Garcia ve Sabri Lamouchi yer alırken Türkiye’den Fatih Terim ve Şenol Güneş isimlerine de yer verilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir