Abdurrahman Dilipak: Adalet ve yolsuzluk iddiaları toplumda ciddi infiallere yol açacak boyutta

Son periyotta hükümete yaptığı tenkitlerle gündeme gelen Yeni Akit’ten ayrılmasının akabinde Habervakti’nde köşe yazmaya başlayan Abdurrahman Dilipak, Türkiye’de üç bahiste işlerin yolunda gitmediğini yazdı.

Önümüzdeki süreçte konut fiyatlarında dalgalanmanın akabinde ani bir kırılma yaşanacağını belirterek “TL’nin bedeli başka bir husus. Bana kalırsa adalet ve yolsuzluk savları toplumda önemli infiallere yol açacak boyutta bir sorun haline gelebilir. Aile, gençlik, ahlak ve kaset tezleri da başka bir sorun.

Bu süreçte herkesin, kişi, topluluk, partiler olarak herkesin daha dikkatli ve sorumlu davranmamız gerek. Tansiyonun düşürülmesi kural. Adaletin rayına oturtulması gerek. Adalet mülkün temelidir” kanısını lisana getirdi.

Dilipak, beşerler artık her şeyden, herkesten şüphelendiğini belirterek şöyle devam etti:  “Kime ve neye inanacağını, güveneceğini bilmiyor. O makyajlanmış kamu araştırma raporlarına kimse inanmıyor. Daima tekrarlanan şunu şunu yaptık kelamları bile artık anlamsızlaştı. Bu 15 Temmuz’da şehit aileleri ve gaziler neredeydi? Bu inanç kaybının sebepleri, sebep olanların kim oldukları araştırmalı. Bu insanları vitrine koyarak ve bir ekip argümanları soruşturmadan üstlerini örterek bu reaksiyonları göğüsleyemezsiniz. Bir grup kurbanları günah keçisi olarak halkın önüne atıp yargılayarak da bu işi geçiştirmekten kelam edenler yanlış yapıyorlar. Bunu FETÖ davalarında gördük! 15 Temmuz’la ilgili çözülmede bunun tesiri büyük. Artık beşerler 15 Temmuz’la ilgili her anlatılana da inanmıyorlar. Karşılığını bulamadıkları sorular var! Bunu görün!”

Yazının tamamını okumak için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir