ABB’nin AKP’li meclis üyesi Sinan Burhan: Türkiye’de makul ölçülerde elektrikte ve gazda zam oldu

AKP’li Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) meclis üyesi Sinan Burhan, “Makul ölçülerde elbette Türkiye’de elektrikte, doğal gazda artırım oldu. Fakat Ankara Büyükşehir Belediyesi fahiş bir artırım yaptı, itirazımız bunaydı” dedi.

ABB Meclisi’nde, Lider Mansur Yavaş ile AKP’li Meclis Üyesi Burhan ortasında tartışması yaşandı. ABB Meclis Üyesi Sinan Burhan’ın argümanlarına cevap veren Mansur Yavaş, “Siz bana ‘yalancı’, ‘Kararı uygulamadığı halde yardımları kesti’ dediniz. Kararı uyguladık diye hiçbir yerde bir sözümüz olmadı, öbür yerde konuşulan da bizi bağlamaz.” dedi.

“Başkanım, bir tek kuruşluk indirim yaptınız mı?” sorusunu yönelten Sinan Burhan, şöyle devam etti: “Eğer yapmadıysanız neden yüzde 50 indirim yapıldı diye bilboardlara çıktınız? Ben bunun palavra olduğunu söyledim. Şayet bu bilgi doğruysa ben palavra söylüyorum. Şayet bu bilgi yanlış ise ortada bir palavra var ve bunu kamuoyunun takdirine sunuyorum.”

Tekrar kelam alan Burhan, “Bakın artırım yapılabilir. Makul ölçülerde elbette Türkiye’de elektrikte, doğal gazda artırım oldu. Ancak Ankara Büyükşehir Belediyesi fahiş bir artırım yaptı, itirazımız bunaydı. Ayrıyeten uygulanmayan artırımdan ötürü niye bildiri çektiniz, siyasi pragmatizim değil midir?” diye konuştu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir