Üsküdar’da yumruk ve asma kilitli saldırı kamerada

Olay geçen Çarşamba günü saat 10.20 sıralarında Ünalan Mahallesi’nde meydana geldi.

İddiaya nazaran nargile gereci ve tütünü satışı yapan işyeri sahibi Eray Durak (29), 2,5 yıldır konuşmadığı akrabası E.D ile ortasında gerginlik yaşandı. İşyeri önünde yaşanan tartışma etraftaki esnafın ortaya girmesiyle büyümeden sona erdi. Yaklaşık 10 dakika sonra E.D., erkek ve kız kardeşi ile birlikte işyerine girdi. Tekrar başlayan tartışma bir anda hengameye dönüştü. E.D. ve erkek kardeşi, Eray Durak’a peş peşe yumruk ve demir asma kilit ile vurmaya başladı. Başından ve yüzünden yaralanan Durak kanlar içinde yere yığılırken saldırganlar dükkandan çıktı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sıhhat grupları sevk edildi. Hastaneye kaldırılan Durak’ın başına 15 dikiş atılırken kendine saldıran  akrabalarından şikayetçi oldu.

 “AKRABALARIM TARAFINDAN HÜCUMA UĞRADIM”

Saldırıya uğrayan Eray Durak, “Yaklaşık 2 buçuk yıldır ufak bir sebepten ötürü konuşmuyorduk. Bu akın akşamdan yahut günler öncesinden planlanmış. Kapının önünde dururken, ‘Ne bakıyorsun’,  ‘ne ediyorsun’ diye sataşmaya başladı. Komşu esnaf bizi ayırdı. 10 dakika sonra kardeşiyle ile birlikte dükkanıma geldi. Ceplerinde asma kilit demirler vardı. Kasanın  orada otururken ‘ seni öldüreceğiz’, ‘sen kime artistlik yapıyorsun’ demeye başladı. Can havliyle ayağa kalkarak boğazına yapıştım. Onlar da demir asma kilit ve yumruklarla başıma vurmaya başladı. 3 kişi geldiler dükkanıma, 2 erkek kardeş ve arttan kız kardeşleri geldi. Akından sonra bende sopa aldıktan sonra kaçtılar. Polis ve  sağlık takımlarını  aradım. Olay  şu an yargı sürecinde . Yaklaşık 10-15  dikiş var başımda. Benim psikolojimde yerinde değil. 10 günlük iş göremezlik raporu da  aldım” diye konuştu. 

SALDIRI KAMERADA

Yumruklu ve asma kilit ile yapılan akın işyerinin güvenlik kamerası tarafından görüntülendi. İmajlarda işyeri sahibi, kasada oturduğu sırada içeri giren 2 kişi ile tartışma yaşanıyor. İçeri giren akrabaları Eray Durak’a yumruk ve elindeki demir asma kilit ile başına ve yüzüne vurmaya başlıyor. Daha sonar kız kardeşleri de dükkana geliyor. Aldığı darbelerle işyeri sahibi yere yığılırken, saldırganlar işyerinden uzaklaşıyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir