Ülkü Ocakları’nın Kılıçdaroğlu’nu tehdit ettiği pankart kaldırıldı, CHP açıklama yaptı

Mersin’de Toroslar İdeal Ocakları’nın CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 27 Ocak’ta yapacağı Mersin ziyareti öncesinde Bahçeli’nin “Şayet yüreğin varsa buraya gel” kelamların yazılı olduğu pankart polis gruplarınca kaldırıldı.

‘GİDEMEYECEĞİ YER YOKTUR’

Birgün’den Abidin Yağmur’un haberine nazaran, CHP tarafından Mersin Emniyet Müdürlüğü’ne yapılan müracaat üzerine Dava ocakları tarafından asılan pankartın kaldırılmasının akabinde CHP Toroslar İlçe Başkanlığı yazılı bir açıklama yaptı.

Pankartta yer alan tabirlerin kınandığı açıklamada, “Türkiye’yi karanlığa sürüklemek isteyenlerin karşısında, oyunlarını bozmak için kararlılıkla duran ve gerçekleri her vakit cesurca konuşan Genel Liderimiz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit etmek, gizlice ve sinsice pankart asan korkakların haddi değildir” denildi.

Söz konusu pankartların halkın reaksiyonuna neden olduğu belirtildiği açıklamada, pankartların tıpkı gün polis nezaretinde kaldırıldığı, pankartı hazırlayanlar hakkında savcılığa cürüm duyurusunda bulunulduğu kaydedildi.

CHP Toroslar İlçe Başkanlığının açıklamasında şu sözlere yer verildi:

“Genel Liderimiz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun, gitmek için yüreğinin yetmediği, gözünün kesmediği ülkemizde hiçbir kent, hiçbir vatan toprağı bulunmamaktadır. Siyasi görüşüne yahut öteki başka hiçbir özelliğine bakmaksızın, her olayda zalime karşı mağdurun ve haklının yanında duran ve bugüne kadar kendisine yönelik tehditlere her vakit meydan okuyan Genel Liderimiz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu 27 Ocak Cuma günü Mersin’de olacak ve halkımızla buluşacaktır. Genel Liderimizin Mersin ziyaretinde, tüm Mersin ve Toroslar halkı ile bir arada, Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Vilayet Örgütü ve Toroslar İlçe Örgütü Genel Liderimizin yanında olacaktır.”

Ne olmuştu?

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, eski İdeal Ocakları Genel Lideri Sinan Ateş suikastI sonrasında yaptığı açıklamada, faillerin adalete teslim edilmesi davetinde bulunmuş, MHP önderi Devlet Bahçeli de bu davete “Şayet yüreğin varsa, gözün kesiyorsa buraya gel. Tek bir evladımı al da yüreğinin kaç okka ettiğini göreyim” diye karşılık vermişti.

Toroslar Dava Ocakları, Kılıçdaroğlu’nun 27 Ocak’ta yapacağı Mersin ziyareti öncesinde Bahçeli’nin bu kelamlarının yazılı olduğu bir pankart hazırlayarak ilçenin girişine asarak CHP başkanını üstü kapalı olarak tehdit etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir