Trabzonspor’dan Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri hakkında açıklama

Trabzonspor Kulübü, bugün gerçekleştirilen 52’nci Divan Genel Şurasında kontrol raporuyla gündeme gelen ve lider Ahmet Ağaoğlu’nun reaksiyon gösterdiği Mehmet Ali Yılmaz Tesislerinin yeni yapılacak havalimanı projesi içerisinde yer alması ve kamulaştırılması konusunda açıklama yaptı.

“KAMULAŞTIRMA KARARI YOK”

Trabzonspor’dan yapılan açıklamada, Mehmet Ali Yılmaz Tesislerinin yeni havalimanı istimlak sonları içerisinde olmasına yönelik yetkililerle gerekli görüşmelerin yapılarak, tesislerin proje içerisinde yer almadığı belirtildi.

Açıklamada, “Bugünkü divan şurası toplantısındaki kontrol raporu sonucunda gündeme gelen Trabzonspor M. Ali Yılmaz tesislerinin kamulaştırılması hususuyla alakalı olarak, kamu yetkilileriyle yapılan değerlendirmeler sonucunda bu türlü bir kamulaştırma kararının olmadığı, mevzunun spekülatif olduğu açık ve net olarak tabir edilmiştir. Bu durumla alakalı olarak gelişmelerden ıstırap duyduğumuzu tabir ederken, spekülatif tartışmalardan da uzak kalınması konusu kamu oyunun bilgisine hassasiyetle arz olunur” ifadelerine yer verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir