Trabzonspor Maxi Gomez’i KAP’a bildirdi!

Trabzonspor, bir müddettir görüşmelerde bulunduğu Maxi Gomez’i İstanbul’a getirmişti. Bordo-mavililer, Maxi Gomez transferini KAP’a bildirdi.

İşte yapılan açıklama:

“Profesyonel futbolcu Maximiliano Gomez Gonzalez’in Kulübümüze transferi konusunda, Valencia Kulübü ile mutabakat sağlanmıştır. Muahedeye nazaran, Valencia Kulübüne kontrat fesih bedeli olarak 3.000.000.-EUR, 4 taksit halinde ödenecektir.

Valencia Kulübüne ayrıyeten; Futbolcunun bir öbür kulübe transfer olması durumunda elde edilen transfer bedelinin, işbu mutabakat münasebetiyle kelam konusu kulübe ödenen/ödenecek bedeller düşüldükten sonra kalan kısmının %25’i ödenecektir. Kamuoyuna duyurulur.”

Sözleşme ve mali ayrıntılar da açıklandı

“Profesyonel futbolcu Maximiliano Gomez Gonzalez ile opsiyon hakkı Kulübümüze ilişkin olmak üzere 3+1 yıllık muahede sağlanmıştır.

Yapılan mutabakata nazaran futbolcuya; her bir dönem için 1.750.000.-EUR garanti fiyat ödenecektir.

Ayrıca her bir dönem için kurala bağlı prim ödemesi yapılacaktır.

Opsiyon hakkının Kulübümüz tarafından kullanılması halinde;

2025-2026 futbol dönemi için 1.750.000.-Eur garanti fiyat ödenecektir.

Menajerlik hizmet bedeli olarak, futbolcuya ödenecek brüt fiyat meblağının %5’i oranında ödeme yapılacaktır.”

Sağlık denetiminden geçti

Trabzonspor’dan yapılan açıklamada Maxi Gomez’in, Acıbadem Fulya Hastanesi’nde sıhhat denetiminden geçtiği belirtildi. Bordo-mavili kulüpten duyurulan açıklamada; “Detaylı kan tetkikleri yapılan başarılı atletimiz, ortopedi, iç hastalıkları, göz, kulak, burun, boğaz, genel cerrahi ve kardiyoloji kısımlarında muayene edildi. Sıhhat denetimleri akciğer, kardiyak testleri ve radyolojik denetimlerin yapılmasıyla tamamlandı.” sözleri kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir