TikTok’a özenmişti: Instagram’dan geri adım

Meta çatısı altındaki Instagram, son yılların tanınan platformu TikTok ile rekabeti biraz daha kızıştırmak için TikTok gibisi bir dizi özelliğini duyurmuştu. Fakat platformda 300 milyondan fazla takipçisi olan Kylie Jenner dahil olmak üzere artan tenkitlerle karşılaştı.

Her platformun yaşadığı; yeniliklere reaksiyon gösteren kullanıcı problemine karşı bu kez çok daha ölçülü yaklaşan Instagram, geri adım atmaya karar verdi. Artan tenkitlerin ortasında Instagram, perşembe günü yaptığı açıklamada, uygulamanın tam ekran sürümü de dahil olmak üzere yakın vakitte duyurulan birtakım değişiklikleri geri çektiğini söyledi.

Yenilik çalışmaları başlıyor

Instagram CEO’su Adam Mosseri verdiği demeçte, “Kesinlikle büyük bir geri adım atıp yine bir ortaya gelmemiz gerekiyor” dedi.

Instagram’ın geri adımı aslında süreksiz bir tahlil. Mosseri, özelliklerin yine planlandığını söylüyor. Şimdilik, toplumsal medya platformu, uygulamanın tam ekran test sürümünü kademeli olarak kaldırıyor ve önerilen gönderi ve hesapların sayısını süreksiz olarak azaltıyor. Lakin hedef, algoritmalarda ince ayar yapmak ve daha alakalı teklifler sunarak kullanıcıları mutlu edecek bir yayınla tekrar denemek.

Mosseri, “Alanınızda daha evvel takip etmediğiniz bir şey keşfettiğinizde, yalnızca kusursuz olmalı. Bunu görmekten şad olmalısınız” diyerek bunu şu an gerçekleştiremediklerini belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir