THF, EHF’nin Master Plan 360 programına girdi

ANKARA (İGFA) – EHF’nin Türkiye’de birinci kere gerçekleştirdiği İdare Konseyi toplantısı öncesinde yapılan merasimde, Master Plan mutabakatına THF Lideri Uğur Kılıç ile EHF Lideri Michael Wiederer imza koydular.

İşbirliği kapsamında EHF, Türkiye’de gerçekleştirilecek olan ve 8-11 yaş kümesini hedefleyen altyapı gelişim programına materyal dayanağı ve teknik takviye sağlayacak. Birinci kademede bir yıl sürecek olan bu işbirliği projesi, birinci basamaklarda planlanan amaçlara ulaşılması durumunda toplam üç yıla kadar uzatılabilecek.

Altyapılarda bahsi geçen yaş kümelerinde kulüpleşme oranının artırılması ve tekrar bu yaş kümesine yönelik genç ve nitelikli antrenörlerin yetiştirilmesi de işbirliği projesinin temel gayeleri ortasında yer alıyor.

EHF’nin Temmuz 2020’de başlattığı Master Plan 360 programı, Avrupa ülkelerinde hentbolun çok boyutlu olarak geliştirilmesini ve bu kapsamda bilhassa altyapılarda güçlü bir gelişim sağlanarak, kitlelerin daha fazla hentbol sporuna çekilmesini ve hentbolun marka pahasının artırılmasını hedefliyor. Üye ülkeler program çerçevesinde gerçekleştirmek istedikleri projeleri hazırlayarak EHF’ye sunuyorlar ve kabul edilmesi durumunda projelerini EHF takviyesi ile hayata geçiriyorlar. Türkiye, bugüne dek projeleri kabul edilen Gürcistan, Letonya, Malta, Hırvatistan ve İskoçya’dan sonra programa katılan altıncı ülke oldu.

EHF’den alınan bilgilere nazaran ise farklı başka İngiltere ve Büyük Britanya federasyonları ile birlikte Lüksemburg ve Sırbistan’ın müracaatları da şu anda kıymetlendirme basamağında bulunuyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir