Süleyman Soylu’nun “Taziyesini Kabul Etmiyoruz” Dediği ABD’den Yeni Açıklama

ABD Ankara Büyükelçiliği Sözcüsü, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yaptığı “ABD Büyükelçiliği’nin taziyesini kabul etmiyoruz’ açıklamasına karşılık vererek “ABD, NATO müttefikimiz Türkiye ile dayanışma içinde hareket etmektedir”dedi.

Süleyman Soylu: “Amerika’nın taziye iletisini katilin olay yerine birinci gelenlerden birisi olduğu üzere değerlendirmenin temel olduğunu düşünüyorum”

İstanbul İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısının akabinde açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ABD’ye reaksiyon göstermişti. Soylu, ‘Bugün Amerika tarafından yapılan taziye bildirisini da katilin olay yerine birinci gelenlerden birisi olduğu üzere değerlendirmenin temel olduğunu ben düşünüyorum ve bu iletinin da karşılığı çok net bir biçimde ortaya çıkacaktır. ABD Büyükelçiliği’nin taziyesini kabul etmiyoruz’ tabirini kullanmıştı.

ABD Ankara Büyükelçiliği Sözcüsünden açıklama geldi

T24’ün haberine nazaran; Süleyman Soylu’nun bu açıklamalarına yanıt veren ABD Ankara Büyükelçiliği Sözcüsü ”Amerika Birleşik Devletleri, terörün her formunu kesin olarak kınamakta ve pahalı NATO Müttefikimiz Türkiye ile dayanışma içinde hareket etmektedir’ diyerek cevap verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir