Sözcü yazarından AKP milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’na: Sizin ve ailenizin çulsuz kişileri zenginleştirme kaldıraçları mı var?

Sözcü yazarı Necati Yanlışsız, eski Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü ve 2015 seçimlerinde AKP’den aday adayı olan Prof. Ünsal Ban ile kendisinden maddi ve manevi tazminat olarak 70 milyon lira tazminat talep eden boşanma etabındaki eşi AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun olaylı boşanmasını köşesine taşıdı. 

Doğru, AKP’li Taşkesenlioğlu’nun kocası için ‘zenginleşirken benim ve ailemin gücünden faydalandı, ben ona iş kursun diye 2.5 milyon dolar verdim’ dediğini hatırlattı.

Erzurumlulara seslenen Yanlışsız, “Sorun: sayın milletvekilimiz, ‘dilekçeye kocam benim ve ailemin gücünden faydalanarak güçlü oldu’ diye yazmışsınız. Sizin ve ailenizin çulsuz bireyleri zenginleştirme kaldıraçları mı var? Bu kaldıraç gücünü siyasetten ve iktidardaki partiden mi alıyor? Boşanmak istediğiniz adam hangi zenginleşme kaldıraçlarını sizin sayenizde kazandı? İktidarda olan partinizin görünür görünmez kayırma, kollama, kişi varlıklı etme pistonları nedir?'” sözünü kullandı.

Doğru, şunları kaydetti:

“Damat profesörün; ‘başıma bir şey gelirse sorumludur…’ dediği gelinin ağabeyi Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Sermaye Piyasası Şurası (SPK) nın başkanlığını yapmış. Damat da evlenince profesörlüğü bırakıp danışmanlık şirketi kurmuş. Sanki danışmanlık şirketi, sermaye artırmak isteyen ve bunun için de ‘SPK’dan müsaade almak, kontrole takılmadan geçmek’ zorunda olan özel dalın güçlü şirketlerine mi danışmanlık hizmeti verdi? Kayınbiraderin SPK Lideri olduğu yıllarda kaç özel dal şirketi SPK’dan sermaye artırma müsaadesi istedi ve bunlardan kaçı damattan danışmanlık aldı? Sanki bu görüntüler, Whatsapp yazışmaları tahsilatta paylaşma arbedesi çıktı da onu mu anlatıyor?”

TIKLAYIN – AKP milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun boşanma basamağındaki eşi Prof. Ban: Sormak lazım, 2.5 milyon doları nereden buldu?

TIKLAYIN – Sedat Peker’den Süleyman Soylu’ya: Zehra Taşkesenlioğlu mahkemeye boşanma dilekçesi verince bu dilekçeyi birinci olarak neden sana yolladı?

TIKLAYIN – “AKP milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun olaylı boşanması” haberlerine erişim engeli

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir