PKK açıklama yapmıştı… Kılıçdaroğlu’nun hedefinde Soylu ve Erdoğan var: DNA raporunu açıklayın

Terör örgüyü PKK, Mersin Tece’deki polisevine yönelik saldırıyı üstlendiğini açıkladı. Ancak PKK açıklamasında saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin ortasında Dilşah Ercan olmadığını açıkladı.

Saldırıdan sonra ise İçişleri Bakanlığı saldırganlardan birinin Dilşah Ercan olduğunu duyurmuştu.

Bunun akabinde AKP ve MHP kanadından, CHP’yi ve CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Dilşah Ercan’ı tutuklu gazeteciler listesinde gösterdiği gerekçesiyle ağır tenkitler yöneltilmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da “CHP bir ulusal güvenlik sorunudur” diyerek çıkışmıştı.

PKK ise yaptığı açıklamada şu sözleri kullanmıştı:

“AKP-MHP hükümeti, bu hareketi yapan arkadaşlarımızın ismini tespit edememiştir, bu da istihbaratta ne kadar zayıf olduklarını göstermektedir. AKP-MHP hükümeti, Zozan Tolan arkadaşımızın bu aksiyonda yer almadığını bilmesine karşın şuurlu bir halde Zozan arkadaşımızın ismini vermiş, ailesine ve farklı çevrelere karşı baskı aracı olarak kullanmak istemiştir. Zozan arkadaşımızın bu olayla rastgele bir ilgisi yoktur, vazifesi başındadır.”

KILIÇDAROĞLUNDAN AÇIKLAMA

Bu durumun ortaya çıkmasının akabinde CHP önderi de bir açıklama yaptı.

Twitter hesabından sert sözler kullanan CHP önderi, İki gündür kirli propaganda yürüten Erdoğan ve yaveri fotoroman Süleyman… Öldürülen teröristin DNA raporuna karşın, tam 2 gündür palavra söylediniz, havuz medyanız manşetler attı. Meğer ben ne dolaplar çevirdiğinizi iki gündür biliyorum. Bile bile palavra söylediniz” dedi.

CHP başkanı devamında şunları kaydetti:

“Şimdi çıkın ve teröriste ilişkin DNA raporunu açıklayın, bu millet bir sefer ağzınızdan gerçek bir şey duysun. Başsavcıya belgeye el koyun dediniz. Başsavcıya sesleniyorum, o belgeyi gizlemeye çalışma, biliyoruz gerçekleri… Utanmıyor musunuz!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir